Na internete sa objavil smutný odkaz od muža, ktorému zomrel jeden z dvoch malých synčekov. Po tom, čo sa dozvedel o jeho smrti, si neodpustil pár srdcervúcich slov a z hĺbky duše priznal, čo by urobil inak, keby sa dal vrátiť čas.

JR Storment je úspešným podnikateľom a majiteľom vlastnej firmy, vďaka ktorej si spolu s manželkou mohli užívať život plný peňazí. Kvôli práci mu však nezostávalo dostatok času na výchovu detí, a tak s nimi trávila čas predovšetkým jeho manželka, a to popri práci v zdravotníctve.

JR Storment s manželkou a dvomi synmi- dvojičkami

Jedného dňa prišiel šok, aký rozhodne nečakal. Na porade obdržal telefonát, kedy mu žena na pokraji síl oznámila, že ich 8-ročný syn zomrel na zástavu srdca počas spánku. Trpel totiž detskou epilepsiou, a tak sa mu viac pomôcť nedalo.

Storment si v tom momente okamžite uvedomil najväčšiu chybu vo svojom živote. Fakt, že si nenašiel dosť času na vlastnú rodinu a celé dni trávil v práci, ho trápili natoľko, že sa rozhodol varovať ostatných rodičov a pripomenúť im, čo je skutočne dôležité.

Mnohí ľudia sa nás pýtali, čo môžu robiť, aby nám pomohli. Objímajte svoje deti. Nepracujte príliš dlho. Veľa vecí, ktorým teraz venujete svoj čas, budete pravdepodobne ľutovať, keď ho mať nebudete,“ uvádza vo svojom úprimnom odkaze.

V diároch máte určite množstvo naplánovaných stretnutí s mnohými ľuďmi, s ktorými pracujete. Máte ich takto naplánované aj so svojimi deťmi? Nevynechávajte veci, na ktorých záleží. Ak sme sa vôbec niečo naučili, tak je to to, že život je krehký a čas môže byť veľmi kruto krátky,” otecko smúti nad stratou svojho dieťaťa.

Ak ste rodič a môžete tráviť so svojimi deťmi viac času, tak to urobte. Keď sa to skončí, tak zostanú len fotografie a veci a čas už nie je k dispozícii. Zoberte si dovolenku, užite si sviatky a buďte s nimi. Nebudete ľutovať emaily, ktoré ste zabudli odoslať, dodal na záver vo svojej spovedi, ktorú by si mal prečítať každý rodič na svete.

Zdroj: metro.co.uk  |  Foto: Instagram/stormental, YouTube, pixabay.com