Otrasný čin! Chlípny strýko sa opakovane dopustil znásilnenia vlastnej, iba 10-ročnej netere, ktorá sa po čase začala sťažovať na neutíchajúce bolesti brucha. Po niekoľkých vyšetreniach malého dievčatka lekár usúdil, že otehotnelo a už o pár mesiacov sa stane matkou! Rodina preto požiadala súd o možnosť vykonať nešťastnému dieťaťu potrat. Ten to však zamietol!

Incident, ktorý pobúril svet, sa odohral v chudobnej rodine v Indii, kde malo byť malé, len 10-ročné dievčatko pravidelne znásilňované svojím strýkom z matkinej strany. Po istom čase pociťovalo tupú bolesť v brušku, a aj napriek jej nízkemu veku sa potvrdilo, že je tehotná. Rodina v zarmútku požiadala súd o povolenie, aby jej mohli vykonať interupciu. V Indii však platia iné pravidlá a potrat je prípustný iba v prípade, že priamo ohrozuje život rodičky, pričom platí zákaz vykonávať ho po 20. týždni tehotenstva.

Ani vzhľadom na ohavné udalosti a vek dieťaťa okresný súd v severnom meste Chandigarh rodine nevyhovel. Dôvodom je stanovisko, že potratom môže pre dievča vzniknúť veľké riziko zdravotných komplikácii a kvôli neprirodzenému prerušeniu tehotenstva by mohlo mať následky po celý život. Ako dievčatko uviedlo svojej matke, strýko je znásilnil v rodnom dome priemerne 50-krát. Napriek rozhodnutiu súdu zdravotní experti oponujú, že nosenie a porodenie dieťaťa do veku 15 rokov môže spôsobiť životu ohrozujúce komplikácie, vrátane anémie, vysokého krvného tlaku a krvácania. Podľa BBC je v Indií najväčší počet pohlavne zneužívaných detí na svete, pričom mladšie ako 10 rokov znásilňujú každých 13 hodín! Väčšinou ide o príbuzných a rodinných priateľov.

Zdroj: washinghtonpost.com, BBC

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Loriana
Miluje prírodu, čítanie a najviac svoju rodinu. Jej veľkým snom je byť dobrou novinárkou a najviac ju baví robiť veci po svojom. Najväčšou inšpiráciou posúvať sa vpred je jej milovaný synček, ktorý jej každý deň dáva dôvod na úsmev.