Na svete žije, bohužiaľ, čoraz viac párov, ktoré majú problém splodiť potomka. Keď zlyhá dlhoročná snaha i rôzne medicínske zásahy, dvojice sa zvyknú uchýliť k žiadosti o adopciu. V tomto smere však máme ako ľudstvo zrejme ešte veľa nedostatkov, keďže výber želaného dieťatka väčšinou podlieha mnohým predsudkom. Príbeh malého dievčatka, ktoré bolo odmietnuté až dvadsiatimi rodinami, vás chytí za srdce.

Alba sa narodila matke, ktorá bola už počas tehotenstva rozhodnutá ponúknuť dcérku na adopciu. Keďže ale dievčatko trpelo Downowým syndrómom, veľký záujem o ňu nik neprejavil. Blonďatú princeznú počas prvých dní života odmietlo prijať až dvadsať rodín, ktoré sa predtým dušovali, že by za možnosť vychovávať bábätko dali čokoľvek.

Na opačnej strane príbehu stojí Talian menom Luca Trapanese – ten sa už od teenagerského veku aktívne venoval charitatívnej činnosti a častokrát pomáhal chorým ľuďom. Mladý fešák je ale orientovaný na rovnaké pohlavie a napriek veľkej túžbe stať sa otcom sa mu nič také nepodarilo. Zúfalý muž sa tak odhodlal prihlásiť sa ako uchádzač o adopciu dieťaťa, čo však bolo v prípade slobodného gaya spočiatku mimoriadne komplikované.

Keď sa kompetentné úrady dozvedeli o malej Albe, pre ktorú sa v dôsledku hendikepu stále nepodarilo nájsť vyhovujúci domov, bol ako posledný v rade kontaktovaný aj spomínaný chlapík. Ten neváhal ani chvíľku a novorodeniatka sa okamžite s láskou ujal. Dnes má dievčatko rok a pol a pri náhradnom ockovi žiari šťastím.

Luca Trapanese

Spokojný je aj Luca, denne sa na sociálnych sieťach pýši rodinnou idylkou, za akú bude už zrejme navždy vďačný. Citlivý Talian si dokonca založil vlastnú nadáciu určenú pre pomoc deťom so zdravotným postihnutím a sám ide ľuďom skvelým príkladom.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<


Zdroj: brightside.me | Foto: Instagram/trapaluca