Napriek mnohým upozorneniam, aby sme živé bytosti nenechávali počas horúčav v aute, sa vždy medzi nami nájde niekto, kto dané varovania ignoruje. O poslednom prípade informuje Polícia Slovenskej republiky, pričom tentokrát ide o psíka.

Počas uplynulého víkendu sa v Bratislave konala medzinárodná výstava psov – prerušil ju však nemilý oznam. Podľa slov príslušníka Polície SR, ktorý sa danej akcie zúčastnil súkromne, v ňom usporiadateľ prosil majiteľa českého vozidla, aby sa okamžite dostavil k svojmu autu. Vo vozidle sa totiž nachádzal jeho dehydrovaný psík, čo znie naozaj nepochopiteľne, nakoľko muž nechal miláčika v rozhorúčenom aute, aby sa mohol ísť pozrieť na iné psy.

,,Pes bol našťastie zachránený vďaka všímavému občanovi, ktorý udalosť nahlásil organizátorovi. Je do oči bijúce, že niečo podobné sa odohralo práve počas výstavy psov, kde by mali chodiť milovníci zvierat,” zamýšľajú sa na svojom profile muži zákona, ktorí k danej správe priložili i fotografie z iného prípadu, kedy v čase letných horúčav nechala majiteľka psa v aute a išla nakupovať. ,,Napokon sa dostavila k vozidlu a na okolostojacich ľudí mala byť dokonca útočná,” doplnili.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Na záver Polícia SR pridala ešte upozornenie, ktoré by si mal vziať k srdcu každý z nás. ,,Pamätajte si, naša pravidelná kampaň NEZABUDNI NA MŇA V AUTE! sa netýka iba detí, ale aj všetkých živých bytostí. Okrem toho, že ohrozujete aj ich životy vy sami môžete mať problém so zákonom.”

Zdroj/Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky