So štartujúcou turistickou sezónou sa v mysliach mnohých dovolenkárov vynára otázka, aké pravidlá treba na okolitých hraniciach momentálne dodržiavať. Kým ešte donedávna sa hovorilo o povinnej karanténe, dnes sa situácia trochu pozmenila.

Od pondelka 14. júna 2021 vstupuje do platnosti nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, upravujúca podmienky dodržiavania izolácie po príjazde nezaočkovanej osoby na naše územie.

cestovanie

Výnimka sa vzťahuje na krajiny zaradené do zeleného zoznamu – tie boli vyhodnotené ako bezpečné až natoľko, že sa povinnosť karantény za určitých podmienok ruší. Pri príchode zo zelenej krajiny je nutné preukázať sa negatívnym výsledkom testu na covid-19 nie starším ako 72 hodín.

Čo sa susedných štátov týka, pokiaľ ide o nerizikovú zónu, je potrebné vlastniť negatívny test nie starší ako 24 hodín. Kontroly na colniciach nie sú pravidelné a neustále, aktuálne sa riadia skôr náhodným zastavovaním cestujúcich. Ide pritom o vnútorné hranice Slovenskej republiky s Maďarskom, Rakúskou republikou, Českou republikou a Poľskou republikou ako aj o medzinárodné letiská.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Minv.sk, Facebook/Polícia Slovenskej republiky | Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Pexels.com