Liga proti rakovine každoročne organizuje zbierku na pomoc pre onkologických pacientov, ktorá sa však tentokrát kvôli pandémii presunula z apríla na 31. júl. Prispieť na bezplatné projekty pre ľudí s rakovinou je ale možné formou sms alebo na stránke www.ligaprotirakovine.sk až do 14.8.2020, na čo sa rozhodol upozorniť aj sympatický moderátor TV Markíza. Mladík dokonca o sebe odhalil mrazivú minulosť.

,,Narcis. Veselý malý kvietok, ktorý sa nám už roky spája s nádherným poslaním a pomocou pre onkologických pacientov @ligaprotirakovine. Ono niekedy si možno myslíme, že to či ono sa nás netýka, že my pomoc nepotrebujeme, alebo naopak kto pomôže nám, keď to budeme potrebovať,” zamýšľa sa na svojom Instagrame Vratko Sirági, ktorého pravidelne vídame v relácii Teleráno ako moderátora počasia. Následne však vždy vysmiaty mladík odhalil niečo, čo o ňom zrejme doposiaľ vedeli len jeho najbližší.

31-ročný vyšportovaný fešák si pred desiatimi rokmi prešiel peklom, aké si vie predstaviť len človek, bojujúci s nevyspytateľnou rakovinou. ,,Rok 2010 bol pre mňa veľkým zamyslením a poviem vám, že nikdy som si krehkosť života a pomoc neuvedomoval viac ako vtedy,” napísal Vratko, zastávajúci názor, že k tomu, aby sme pomáhali, nepotrebujeme veľa peňazí – stačí nám chuť, nezištnosť a ľudskosť.

Pre portál Markíza.sk bol rodák z Veľkého Krtíša konkrétnejší. Prezradil, že v 20-tich rokoch si od lekárov vypočul verdikt – zhubný nádor semenníkov. ,,Tak som strávil polroka na chemoterapiách v Onkologickom ústave sv. Alžbety a porazil to,” šokoval o svojej minulosti moderátor, ktorý odkazuje ľuďom, že život je o maličkostiach. ,,Verte mi, že radosť a nádej z nich vnesie chuť do života, nech sa v ňom deje čokoľvek,” znejú jeho úprimné slová.

Zdroj/Foto: Markíza.sk, Instagram/vratko_s