Estetické zákroky sú úplne bežné, našťastie sú preč časy, keď ste niekomu prezradili, že ste navštívili chirurga kvôli drobnému skrášleniu a ten sa na vás potom pozeral cez prsty. Zaujímavé je však, že niekto začal šíriť mýtus o tom, že keď máte silikónové prsia a letíte lietadlom, môže sa stať, že sa vám nielen zväčšia ale dokonca aj vybuchnú. Či tento mýtus vyšiel z úst neprajnej ženy, to sa už nedozvieme, no dozvieme sa, či je pravdivý.

 

Lietadlo a silikóny

Pokiaľ je lietadlo na zemi, sú silikónové prsia úplne v bezpečí, ale čo sa stane, keď vzlietne? Teda, spýtajme sa ináč – stane sa vôbec niečo? Áno, v kabíne sa zvýši tlak, preto nám pri vzlete zaľahne v ušiach. Urobí však táto zmena niečo s umelými prsiami? Kvalitné silikónové implantáty nielenže nevybuchnú, ale dokonca sa ani nezväčšia. Tlak s nimi nič nerobí, ani podtlak, ani pretlak. Vôbec nič. Pred odletom si však dajte pozor na hĺbkové potápanie, vtedy vám hrozia skutočné problémy.

Bolí laserová epilácia?

Ďalším obľúbeným zákrokom je epilovanie laserom. Po tomto zákroku vám, samozrejme, pri lete lietadlom tiež nič nehrozí,  ale musíte sa pripraviť na poriadnu dávku bolesti? To, že pre krásu sa musí trpieť, platí aj teraz, nie je to nič príjemné. No trvalá laserová epilácia paprskom GentleLase (nežný laser) nie je taká bolestivá, pretože paprsok je zároveň aj chladený kryogénom a hlavne – epiluje sa 1 cm2 a nie chĺpok po chĺpku. Takže je menej bolestivá a hlavne rýchlejšia.

Na čo si dávať pozor pri zväčšení pier?

Nerozhodujte sa iba podľa ceny, tento zákrok je náročný a potrebuje skúsené ruky. Zháňajte recenzie, neskočte hneď po prvej najlacnejšej ponuke, aby ste potom nevyzerali, že vás poštípal sršeň. Taktiež z hľadiska pohodlnosti, je pre vás lepšie dlhotrvajúce zväčšenie pier, ktoré nezmizne po pár mesiacoch, ale vydrží aspoň rok. V konečnom dôsledku vás aj drahší zákrok vyjde lacnejšie, keďže vydrží dlhšie a nemusíte často chodiť na opakovanie procedúry.