Europoslankyňa Monika Beňová patrí medzi najvplyvnejšie slovenské političky, pôsobiace zároveň i v zahraničí. Vzhľadom k tomu, že nedávno v 52 rokoch porodila zdravú dcérku Leu, podarilo sa jej prikloniť si na svoju stranu ešte viac pozornosti. Dosah na sociálnych sieťach Monika využila i na vyjadrenie postoja smerom k premiérovi Igorovi Matovičovi a bratislavskému protestu.

Aktuálne dianie v krajine, zmietanej núdzovým stavom a neistotou z ekonomického dopadu protipandemických opatrení, si žiada trpkú daň. V uliciach hlavného mesta sa preto 17. novembra zhromaždili desiatky tisícov nespokojných Slovákov, miestami vykrikujúcich ostré vulgarizmy.

protest v bratislave

Do najväčšej nemilosti upadol premiér Igor Matovič, od ktorého istá časť národa žiada dobrovoľné odstúpenie z funkcie. Napätie sa logicky stupňuje aj medzi samotnými ústavnými činiteľmi, čoho dôkazom sú odkazy viacerých politických oponentov predsedu vlády, okrem iných tiež čerstvej dvojnásobnej maminy Moniky Beňovej.

Popredná poslankyňa je presvedčená o tom, že za mnohé neprimerané dôsledky na aktuálnej scéne môže práve jeho konanie. ,,Demonštrovať nejdem, lebo rešpektujem stav, aký je. Nemusím s tým súhlasiť a nemusí sa mi to ani páčiť, ale ako ústavná činiteľka mám rešpekt k rozhodnutiu vlády. Nie som Matovič, ktorý ako opozičný politik vyrábal len cirkus a dnes by to robil opäť, keby bol v opozícii. Nikto by sa nemal správať ako Matovič. A treba mu to pripomínať, že za nekultúrnosť v politike môže z veľkej miery práve on,” tvrdí dvojnásobná matka, narážajúc na fakt, že sa líder hnutia Oľano v minulosti taktiež uchyľoval k hlučným pouličným prejavom voči veciam, s akými vnútorne nesúhlasil.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Monika Beňová facebook

Zdroj: Facebook/Monika Beňová | Foto: Facebook/Monika Beňová, Igor Matovic, YouTube