Život je veľmi krehký a my si ani neuvedomujeme, že sa môže skončiť v ktorúkoľvek sekundu. Práve na túto skutočnosť sa snaží prostredníctvom silného odkazu upozorniť mladá Slovenka, nachádzajúca sa v zrejme nezvratnom štádiu rakoviny. Jej slová by si mal prečítať naozaj každý…

,,Síce nemám veľa rokov, no aj tak je môj život zrejme na konci. Som onko pacient. A to v štádiu, ktoré je zrejme nezvratné. Nepíšem sem ale preto, aby som sa ľutovala. Chcem sa len podeliť o pár mojich postrehov,” začala svoj príspevok vo facebookovej skupine Priznanie žien statočná dievčina, bojujúca s rakovinou.

,,Človek si úplné neuvedomuje, že raz odtiaľto odíde, pokým nestojí tvárou v tvár smrti. Všetci poznáme tie frázy o tom, že žijeme len raz a že si každý deň máme užívať, akoby to mal byť ten posledný. A aj napriek tomu sa obmedzujeme. Neustále sa pozeráme na to, čo si o našich životoch budú myslieť iní. Stále sa vraciame do minulosti a prehrávame si situácie, ktoré už aj tak nevieme zmeniť. Inokedy stále myslíme na to, čo bude zajtra. Či to a hento bude to správne rozhodnutie. Ale zabúdame žiť teraz a tu. V prítomnosti. Pretože život sa neodohráva včera a ani zajtra. Život sa deje dnes. Presne teraz, keď si čítaš tieto riadky. Žiješ ho ty,” mladá žena pokračuje vo svojom srdcervúcom odkaze.

,,Tvoj život by mal byť o tebe a tvojich rozhodnutiach. Pretože raz príde čas, kedy budeš aj ty na mojom mieste a rovnako tak budeš rozmýšľať nad tým, prečo si vtedy nespravila to, čo chcelo tvoje srdce. Jedného dňa príde deň, keď budeš mať pred sebou to neznámo, ktorému sa nikto nevyhne a za sebou seba, svoj život, svoje rozhodnutia a skutky. Zrazu ti všetko bude pripadať inak. Pochopíš veci, ktoré bolo ťažké pochopiť. Prehodnotíš všetko, čo bolo a čo sa stalo a uvidíš, čo bolo skutočne dôležité a malo zmysel. Tie najväčšie problémy ti zrazu začnú pripadať ako úplné malichernosti a všetkým ľuďom, ktorých nejak zranilo tvoje správanie, sa chceš ospravedlniť a naopak, všetkým ľuďom, čo ublížili tebe, zrazu odpustíš. Každému z vás prajem, aby ste videli to dôležité ešte počas života. Aby ste nepremrhali čas, ktorý sa dá vždy zmysluplne využiť. Aby ste našli svoj zmysel bytia čo najskôr. A hlavne, aby ste si otvorili srdcia ešte dnes,” prihovára sa k nám neznáma, ktorej slová vzbudzujú veľkú ľútosť a zároveň podnecujú k zamysleniu sa nad životom.

Príspevok si od Slovákov získal viac ako 3000 lajkov, pričom ľudia žene odkazujú, aby sa nevzdávala, nestrácala nádej a verila v zázrak, pretože tie sa skutočne dejú. Milá bojovnička, z celého srdca ti želáme veľa síl!

Zdroj: Facebook/Priznanie žien | Foto: depositphotos.com (ilustračné)