Je úžasné, aký je v súčasnosti svet modelingu flexibilný a nikto už nerobí rozdiely medzi tým, čo je nádherné a čo nezvyčajné. Šancu preraziť dnes majú nielen dokonalé krásky, ale aj ženy, na ktoré by ste to na prvý pohľad nikdy nepovedali. 

29-ročná modelka Caitlin Stickels je skutočne unikátnym prípadom, nakoľko sa narodila s telesným postihnutím- tvár jej znetvoril Schmid-Fraccarov syndróm, prezývaný aj “syndróm mačacieho oka.” Medzi najčastejšie symptómy tohto postihnutia patrí rázštep podnebia alebo absencia pigmentu v oblasti dúhovky a šikmejšie oči, čo dáva jedincovi mačací vzhľad. Caitlin sa však za svoj výzor nehanbí a rozhodne nemá žiadne komplexy. Na svojom instagramovom účte @caitinkitten sa často prezentuje s odhalenými prsiami alebo dokonca úpne nahá!

Ani táto choroba nezabránila Caitlin uskutočniť svoj sen. Stickels sa rozhodne vymyká kozmetickým štandartom módneho priemyslu, no v súčasnosti ju nájdete na titulnej strane časopisu V magazine. Fotografovania sa ujal slávny Nick Knight a dojatá žena nemohla uveriť, že si známy fotograf vybral práve ju: “Aby som bola úprimná, o práci s Nickom sa mi ani nesnívalo. Nečakala som nič epické, no výsledok bol nad rámec toho, čo som si dokázala predstaviť.” A naozaj, výsledné fotografie sú dychvyrážajúcim dôkazom, že krása je v každom z nás.

and i still can't breathe…it was incredible modeling, moving and singing for this otherworldly fashion film. this is as vulnerablw as it gets, in the best of ways. i treasure this film of fashion, emotion and voice that i was involved in with @nick_knight at @showstudio and edited by @younjiku "from @showstudio – NEW! After discovering her on Instagram, Nick Knight invited @caitinkitten to model for @vmagazine. Born with rare chromosomal disorder, Cat Eye Syndrome, Stickels presents the antithesis to the quintessential model. Amongst a raw textural polystyrene set by @tomotattle, Stickels is captured in looks by @dior, @MollyMGoddard and @Prada, styled by @kjeldgaard1, with Make-up by @lauradomini2 and hair by @martincullen65. This is a clip of the accompanying fashion film – with edit, 3D Art and sound by @younjiku. Head to SHOWstudio to watch the film in full and to peruse the full editorial!" #caitinkitten #caitinstickels

A post shared by caitin stickels (@caitinkitten) on

 

Foto: Instagram