Český model Petr Nitka si podmanil svetové prehliadkové móla. V Čechách ostáva toto meno zatiaľ menej známe, no v zahraničí ho považujú za jedného z najúspešnejších na poli modelingového priemyslu. Za úspechom stojí jeho androgýnny vzhľad.

Ukázalo sa, že to, čo jedny považujú za prekážku, môže byť pre iných výhodou. Zatiaľ čo pre väčšinu ľudí by bolo obtiažne vyrovnať sa s takouto psychickou a fyzickou odlišnosťou, Petr sa z nej rozhodol vyťažiť maximum. Jeho pôsobenie vo svete modelingu vyvolalo búrlivé diskusie- všetkých zaujíma, či je tento 23-ročný model muž alebo žena.

petr-1

Petr Nitka sa vyjadril, že ani on sám si nie je istý, k akému pohlaviu sa radí. Na prvý pohľad vás zaujmú jeho ženské črty a štíhla postava, avšak keď sa pozriete lepšie, objavíte v ňom výrazné mužské črty. Petr sa však necíti úplne ako žena, no neradí sa ani k mužskej časti populácie.

Po skončení strednej školy sa rozhodol odštartovať svoju kariéru v Amerike, no želaný úspech sa nedostavil, preto sa rozhodol skúsiť šťastie v Austrálií. Tam si ho okamžite všimol známy fotograf Bharathan Kangatheran, ktorého zaujal Petrov ženský vzhľad a videl v ňom obrovský potenciál. Z mladého Čecha sa tak okamžite stala senzácia.

Úspechy a vystupovanie mladého modela zaujali aj dokumentaristu Sungmoa Masona He z Kórey a v Januári v tomto roku vyšiel dokument s názvom “Petr Nitka- The Androgynous Model”.

p-4 p67 p6

Foto: Facebook, Instagram