Dajte chlapovi otázku, aké vlastnosti by mala mať žena, s ktorou by si vedel predstaviť budúcnosť. Každý priemerný muž, ktorý okrem iného na chvíľu zapne aj to, čo by mal používať trošku častejšie, tú šedú hmotu, suverénne odpovie: musí byť určite(!!!) múdra, pekná, milá so zmyslom pre humor.. Realita je však niekde úplne inde a v skutočnosti im najviac vyhovuje žena, ktorá je: 

a) Priemerne pekná natoľko, aby sa za ňu nehanbil a z času na čas mohol vytiahnuť na tom správnom mieste (zväčša na krčmových chlapských seansach), avšak nie zase priveľmi priemerne ľúbezná, aby predsa vonku nečakala nejaká zúrivá konkurencia…

b) Nie priveľmi bystrá! Nekladie zbytočné otázky tam, kde si ich muž skutočne nepraje, taktiež sa neskúša zamýšľať nad vecami, ktoré chlap nechce riešiť práve v danej chvíli, resp. najlepšie vôbec. Ešte to by mu tak chýbalo, zbytočne štartovať medzibunkovú aktivitu, keď nemusí!

c) Jednoduchá, ktorá urobí všetko, čo sa od nej očakáva ako od správnej partnerky, slúžky, matky, upratovačky, opatrovateľky, mysliteľky.. Veď je to ŽENA(!) a nemá mať na chlapa žiadne extra nároky, keď vám príde, úbožiatko, zrobené domov z práce a ešte, aby urobil niečo navyše (?!).

d) Síce so zmyslom pre humor, ale len do takej miery, aby nezatienila svojho alfasamca. Veď, pochopiteľne, on je ten, ktorý v každej situácii prekypuje vtipom, srší humorom a dokáže odľahčiť akúkoľvek situáciu, či už v spoločnosti alebo v súkromí.

e) Schopná vytvárať teplo domova za akejkoľvek situácie, tolerovať všetky nedostatky, v ktorých „hlava“ rodiny zlyháva, prípadne ich ešte aj minimalizovať a suplovať. Nepochybujeme, že je toho dosť aj na koňa, a nieto ešte na nás, nežnejšie pohlavie, ktoré si, okrem každomesačného ženského trestu, musí vytrpieť aj takéto excesy.

TOTO je model „normálnej“ ženy, ktorú by si, ak by to bolo možné a nezasiahne do toho príroda, vybral bežný priemerný chlap. Takže kto sa stáva časom skutočnou hlavou rodiny? Odpoveď na to pozná asi každá z nás. :)