Každá zmena zamestnania so sebou prináša rôzne úskalia. Ak niekto dlhodobo a bezúspešne hľadá prácu, vie, že zaslaním životopisu sa zaradí do siahlodlhého zoznamu uchádzačov a šanca, že sa jeho curriculum vitae dostane do rúk personalistu sa znižuje nepriamo úmerne počtu čakateľov. Preto je namieste urobiť niečo naviac, niečo, čím sa odlíšite od ostatných uchádzačov.
Originálny nápad, ako na seba upozorniť, dostal istý mladý muž z Litvy, ktorý sa za prácou presťahoval do San Francisca. Aby eliminoval pravdepodobnosť, že jeho životopis skončí v koši, vydával sa za kuriéra a začal roznášať do spoločností, pre ktoré by chcel pracovať, netradičnú a pritom tak sympatickú dobrotu – šišky s lekvárom. Po skúsenostiach marketingového odborníka si bol istý, že tento nápad zaberie.

Do každej zásielky so sladkou dobrotou pribalil svoj životopis a pripísal krátky text: “Väčšina životopisov končí v smetnom koši. Môj vo vašom žalúdku. Táto donáška, ktorú ste dostali, nie je omyl. Predstieram, že pracujem ako kuriér, aby som mal istotu, že si môj životopis prečítate. Volám sa Lukas, som marketingový špecialista s päťročnými pracovnými skúsenosťami. Som fanúšikom vašej spoločnosti a rád by som pre vás pracoval. Ak som vo vás vzbudil zvedavosť, nájdete ma na tejto adrese. Dovtedy si vychutnajte tieto skvelé šišky.”

Lukas rozviezol celkom 40 zásielok. Desať smerovalo do reklamných agentúr, ostatné do technicky orientovaných firiem. Zúčastnil sa desiatich pracovných pohovorov. Momentálne pracuje na vedúcej marketingovej pozícii v “car sharing” spoločnosti. Good job, Lukas! :)

 

Zdroj: Twitter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Daniela
Daniela je rodený vodný živel. Okrem toho, že sa narodila v znamení vodnára, miluje plávanie, akvabely, vodné pólo a rafting. Nechýba nikde tam, kde voda hasí oheň.