Prešli už štyri mesiace od tragického prípadu úmrtia iba 25-ročnej slečny, ktorej sa stala osudnou bežná operácia slepého čreva. Srdiečko Kataríny Kelešiovej dotĺklo dňa 1. apríla 2019 v Trnavskej nemocnici, pričom o závažný prípad sa okamžite začali zaujímať úrady aj médiá. Dlhé týždne po zdrvujúcej strate dcéry verejne prehovorila jej zronená matka.

Keďže boli príbuzní začínajúcej modelky od začiatku presvedčení o tom, že mladej tmavovláske po zákroku nebola poskytnutá adekvátna opatera, podali oznámenie aj na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Katka sa mala totiž už pár hodín po vybratí slepého čreva sťažovať na silné nevoľnosti, no lekári ju označili len za precitlivelú.

Katka Kelešiová

Krátko nato sa spustil priam hororový scenár, ktorý skončil mozgovou smrťou krásneho dievčaťa s celou budúcnosťou len pred sebou. Hoci od pohrebu dievčiny ubehlo už niekoľko mesiacov a bola vykonaná aj pitva, rodina sa stále konečného verdiktu nedočkala. Dagmar Kelešiová sa tak rozhodla verejnosť oboznámiť s prístupom úradníkov.

Slová matky, z ktorých sa tisnú slzy do očí

„Všetko márne. Stále nevieme ani výsledky pitvy. Polícia hovorí, že priebežné informácie z vyšetrovania nemôže zatiaľ poskytnúť, z „dohľadu“ mi odkázali, nech ich nechám pracovať, lebo ide o veľmi komplikovaný prípad,” zúfalá matka pre portál Pluska.sk opisuje aktuálny stav vyšetrovania zbytočnej smrti.

„Poznám príbehy mnohých. Vidím však, že za spravodlivosť bojujú mnoho rokov, a nevedia sa jej domôcť. Verím, že nedopadnem rovnako a pravdu sa čoskoro dozviem. Zatiaľ len prežívam zo dňa na deň s neustálou myšlienkou na milovanú dcéru,“ dodáva smutne.

Katkini najbližší sú pritom o svojej pravde presvedčení, nakoľko vraj brunetke boli po operácii zistené vysoké horúčky, otrava krvi i zápal pľúc, čo mal podľa nich personál nemocnice spočiatku prehliadať a uľahčoval slovami o prehnanej citlivosti pacientky. Matka nebohej modelky ale dúfa, že sa prípad už čoskoro dočká spravodlivého vyriešenia.

Kelešiová
Dagmar Kelešiová s dcérou Katkou

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Facebook/Dagmar Kelešiová, Klaudia Kelešiová