Krásna, mladá modelka Júlie Pazderka (26†) z Čiech si od lekárov v roku 2012 vypočula krutú správu, ktorej sa obáva každá žena. Verdikt znel, rakovina krčka maternice. Táto zdrvujúca správa ju zastihla v tej najnevhodnejšej chvíli.

Júlia prežívala obdobie pred bakalárskymi štátnymi skúškami a aby toho nebolo málo, bola čerstvo rozídená s partnerom. V deň štátnic sa mala dozvedieť i výsledky z vyšetrenia. Povedala si však, že bude bojovať zo všetkých síl a že nemôže umrieť bez toho, aby dokončila školu. Júlie nemala rada nedokončené veci.

Finally! It's official! Masters diploma 💁🏻🎉

A post shared by Julie Paz (@paz.julie) on

 

Vďaka svojej bojovnosti a chuti žiť, Júlie štátnice zvládla, podstúpila dve operácie a niekoľko chemoterapií. Vedela, že nechce zomrieť a prísť o reprodukčné orgány. Dokonca plánovala návrat do modelingu, hoci už nie ako modelka, ale ako módna redaktorka. Následne sa jej podarilo získať aj magisterský titul a hoci zdravotný stav Júlie vyzeral už nádejne, rakovina sa ozvala druhý a napokon aj tretíkrát. Žiaľ, v roku 2016 sa opäť začal kolotoč chemoterapií, liečení a vyšetrení, ktoré už Juliine telo nezvládlo a začiatkom septembra rakovine podľahla.

Júlie sa riadila heslom obľúbenej herečky Mae West: ,,Žite len raz, ale keď to spravíte správne, raz stačí!”

 

🐾Summer 🐆 huntress 🐾

A post shared by Julie Paz (@paz.julie) on

 

#MEOW ! Ready to face the week 😈

A post shared by Julie Paz (@paz.julie) on

 

A post shared by Julie Paz (@paz.julie) on

 

Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.