V stredu zasadala pandemická komisia s cieľom vyrieknuť verdikt ohľadne pripravovaného celoplošného testovania a plánovaného vypnutia krajiny. Ak si Slováci mysleli, že sa vďaka účasti na „dušičkovom“ projekte Spoločná zodpovednosť takzvanému lockdownu úplne vyhnú, sú na omyle. Podľa najnovších informácií nás totiž čaká scenár, spájajúci všetko dohromady!

Úplné vypnutie krajiny by zahalilo národ do akéhosi ticha, kedy by sa všetko okrem potravinovej pomoci a lekárskej starostlivosti na niekoľko týždňov odstavilo. Tak radikálny krok by mohol pre slovenskú ekonomiku predstavovať fatálne následky, vláda sa preto na poslednom rokovaní zhodla, že pristúpi k akejsi jemnejšej forme.

igor matovič

Keďže nás už o týždeň čaká pretestovanie veľkej časti obyvateľstva, mohlo by práve toto podporiť myšlienku upustenia od celkového blackoutu. Na dôležitom zasadnutí, kde sa osobne stretlo až sedem ministrov a viacero odborníkov, padol finálny verdikt – Slováci sa majú pripraviť na čiastočný lockdown!

Čo môžeme očakávať?

Do praxe by mala byť vo veľmi blízkej budúcnosti uvedená kombinácia plošného testovania na koronavírus a čiastočného vypnutia určitých systémov v krajine. Občania štátu by sa teda nateraz vraj definitívneho uzavretia obávať nemuseli, no s obmedzeniami bude treba i naďalej rátať.

„Účasť na včerajšej pandemickej komisii bola historická, bolo tam asi 7 ministrov. Ak si správne spomínam, záver z komisie bol taký, že to bude kombinácia miernejšieho lockdownu a testovania,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď v Ranných novinách televízie JOJ. Plán prejde ešte prediskutovaním u krízového štábu, ktorý by mal vo štvrtok rozhodnúť. Bližšie informácie o tom, ako bude toto spojenie vyzerať, prinesú nasledujúce hodiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV JOJ, Tlačová konferencia | Foto: Instagram/Igor_matovic_olano, Ministerstvo_obrany_sr, Pixabay.com