Druhá vlna koronavírusu besní omnoho viac ako tá prvá a pandémia sa celkovo vymyká spod kontroly. Predstavitelia slovenskej vlády preto pristúpili k operácii celoštátneho skríningu, kedy by sa mala najneskôr do 27. januára 2021 nechať pretestovať väčšina obyvateľstva. Zároveň treba rátať aj s novým odporúčaním, týkajúcim sa prekrytia horných dýchacích ciest.

Pred pár dňami k nám údajne dorazila nová mutácia koronavírusu, pochádzajúca z Británie. Prvé prípady sa mali objaviť na východe republiky a to práve u prišelcov z krajín Spojeného kráľovstva.

covid

Nový variant sa vraj šíri niekoľkonásobne rýchlejšie než jeho predchodca, jeho prejavy ale ostávajú v podstate nezmenené. No podľa slov ministra zdravotníctva Mareka Krajčího začali odborníci zo zahraničia odporúčať bezpečnejšiu ochranu tváre ako obyčajné látkové rúška.

Zas nové pravidlá?!

Rúška na zmutovaný vírus stačiť nemusia! Minister preto občanom zdôraznil, aby počas účasti na plošnom testovaní nezabúdali na zvýšené dodržiavanie opatrení. Okrem dvojmetrového odstupu v rade a dezinfikovania rúk by sme mali taktiež dbať na dôkladnú pokrývku nosa a úst, avšak tentokrát je lepšie siahnuť po niečom skutočne účinnom.

,,Odporúčame respirátory FFP2, aby si ich ľudia zadovážili. Je to teraz štandard, ktorý v týchto krajinách, kde tento variant vírusu bol zachytený, tak sa to začína odporúčať,” Krajčí sa vyjadril v rádiovom rozhovore s Braňom Závodským, upozorňujúc hlavne na cestovanie hromadou dopravou alebo zhromažďovanie väčšieho počtu občanov na jednom mieste.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/Braňo Závodský naživo | Foto: YouTube/Braňo Závodský naživo, Instagram/Ministerstvo_zdravotnictva_sr, Pexels.com