empty wallet - woman with no money in purse shopping. Female shopper in clothes store upset crying as she is out of money. Funny image of mixed race Caucasian / Asian woman.

Snáď každá z nás to pozná. Neubehol ani týždeň po výplate a už ťažíte z posledného. Ale kam sa vždy tie peniaze rozkotúľajú? Ako môžete ušetriť? Prinášame vám 3+1 jednoduché, no efektívne tipy ako ušetriť!

 

Nákupný lístok

Môžno sa vám zdá byť lístok, na ktorom máte napísané, čo všetko potrebujete, zbytočný. Veď si presne pamätáte, čo máte kúpiť. Ale úprimne, koľkokrát sa vám už stalo, že ste chceli do obchodu zbehnúť iba pre mlieko a vajcia, no vrátili ste sa späť s plnou taškou? Zbytočne ste minuli kus vašich peňazí na veci, ako smotana, jar a balenie šampónov 2+1, ktoré boli v akcií a úplne ste zabudli na to, že doma sa vám nejedna z týchto vecí skrýva v skrini.

Pred nákupom treba dôkladne preskúmať zákutia vášho domu/bytu a vypísať si len to, čo skutočne potrebujete. Uvidíte, že peňazí vám ostane podstatne viac a budete mať doma naozaj iba to, čo je nevyhnutné.

shoppinglist

Domáca kuchyňa

Ak patríte k tomu typu ľudí, ktorí často chodievajú raňajkovať/obedovať/večerať do reštaurácií iba kvôli tomu, že sa vám nechce doma variť, skúste zmenu! Možno sa vám to ani nezdá, ale stravovaním sa v reštauráciách veľa prerobíte. Pokiaľ si budete variť doma, môžete do práce zapojiť i spolubývajúcich. Máte tak možnosť takto stráviť čas so svojimi blízkymi a viete, čo jete, keďže jedlo pripravujete samé. Vaši blízki budú určite milo prekvapení. Očarte ich svojimi zručnosťami!

cookingwithkids

Vyplňte si svoj voľný čas

Je pre vás veľakrát nakupovanie iba vyplnením voľného času? Spoznávajte nové veci, nájdite si nové záľuby! V dnešnej dobe už existuje viac než dostatok aktivít na vyplnenie voľného času. Môžete napríklad zájsť do prírody. Načerpáte pozitívnu energiu, urobíte niečo pre svoje zdravie a to úplne zdarma! Začnite sa venovať nejakému športu, cvičeniu. Variantami sú napríklad yoga, volejbal, bedminton, fitko… Zoberte so sebou i kamarátky a zabavte sa. Zacvičiť si, samozrejme, môžete bezplatne, napríklad doma alebo v parku. Prečítajte si nejakú knihu! Rovnako sa môžete začať učiť hrať na nejaký hudobný nástroj! Užívajte si svoj voľný čas a využite ho najviac, ako sa len dá. :)

readingabook

Výzva

Zadajte si týždennú výzvu. Zvládnete jeden celý týždeň bez nakupovania? Skúste počas 7. dní nenakupovať nič až na nevyhnutné veci (potraviny, hygienické potreby). Tak čo, pustíte sa do toho?

Veríme, že naše tipy a rady vám pomôžu a na konci mesiaca sa budete radovať z ušetrených eur :)

Foto: Facebook, goodtoknow.co.uk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Obyčajné dievča z veľkomesta bývajúce na dedine. Venujem sa volejbalu, bedmintonu, vareniu aj pečeniu, milujem hudbu a hrám na klavír. Rada kreslím no a samozrejme rada aj píšem :)