Milióny ľudí sa trasú strachom pred epidémiou, o akej sa nám ešte pred pár mesiacmi ani nesnívalo. Nový typ koronavírusu si vyberá krutú daň v podobe státisícov nakazených pacientov po celom svete a tiež nemalom množstve nevinných obetí. Svetová zdravotnícka organizácia však prichádza s prelomovou správou, ktorá môže doterajší náhľad na nebezpečnú infekciu kompletne zmeniť!

Nový koronavírus, spôsobujúci vážne respiračné ochorenie Covid-19, je ešte stále pre vedcov neprebádanou hádankou. Najpoprednejší svetoví odborníci trávia dlhé hodiny v laboratóriách s cieľom nielen preskúmať neustále mutujúci vírus, ale tiež vynájsť účinný liek.

laboratorium

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) doteraz informovala o tom, že sa obávaná infekcia šíri buď vzduchom prostredníctvom kvapôčok, ktoré údajne v ovzduší zotrvávajú aj niekoľko hodín, prípadne dotykom rúk a rôznych povrchov. Teraz ale prichádza nečakaná úprava!

Kompetentní vyhlásili pôvodné vyjadrenia za nesprávne a ľudstvo potešili aspoň jednou pozitívnou správou – koronavírus sa vraj neprenáša vzduchom. Jedinou možnosťou ohrozenia tohto druhu je preto situácia, keď na vás infikovaný človek priamo rozpráva, kašle alebo kýcha. Najnovší oznam popiera predošlé upozornenia o tom, že vírus sa v externom či internom prostredí dlhodobo udržuje. Z toho dôvodu je najpodstatnejšie dbať práve na prevenciu, týkajúcu sa umývania rúk a povrchov.

Najúčinnejšie spôsoby ochrany:

Udržujte vzdialenosť 1 meter od ostatných ľudí

Často dezinfikujte povrchy

Dôkladne si umývajte ruky

Nedotýkajte sa očí, nosa a úst (obzvlášť v prípade, ak máte špinavé ruky)

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

WHO

Zdroj: Twitter/World Health Organization (WHO) | Foto: Twitter/World Health Organization (WHO), Pixabay.com