Slnečné lúče sú pomaly v nedohľadne a už o pár dní sa všetci nadšenci adrenalínových zimných športov môžu tešiť na plnohodnotný príchod zimy. Ak sa už neviete dočkať, 24. novembra sa pre vás chystá, v siedmych slovenských mestách, Snow film fest!

Piaty ročník festivalu najlepších zimných filmov o extrémnom lyžovaní, skialpinizme, zimných expedíciách a ďalších extrémnych radovánkach, sa bude konať pod záštitou Ministerstva kultúry SR. Filmy zo slovenskej a českej produkcie, ktoré boli ocenené na prestížnych svetových festivaloch, si môžete vychutnať už 24. novembra v sieti kín Cinemax v Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Prešove, Skalici, Trnave a Žiline. Ak by ste to však náhodou nestihli, nezúfajte, tento úžasný maratón potrvá až do 3. decembra v takmer 200 českých mestách.

Festival SNOW FILM FEST vznikol v roku 2011, ako sesterský festival akcie ,,Expedičná kamera. Jeho organizátorom je občianske združenie ,,Hodvábna cesta“. ,,Ja osobne sa tento rok najviac teším na Martina Štourača a Karla Svobodu vo filme ,,The Pamir Game“ a najmä na rozprávanie s nimi, pretože by na festival mali doraziť rovno z expedície v Nepále, kde sa pokúsili zísť osemtisícovku Manaslu na lyžiach!” vyjadril sa riaditeľ festivalu Daniel Hála na jeden z českých filmov z festivalového programu.

Pozrite si krásne fotografie z filmov, ktoré vám jednoznačne dokážu, že na festivale nesmiete tento rok v žiadnom prípade chýbať ani vy. :)

_02U6152 Arrowhead 135 - John on Foot - Photo Credit Dan McGowan Arrowhead 135 - Bonnie Pushing Forward - Photo Credit Adrian Danciu antarctica-climbing-615 Pep Fujas 0rp5U-q6Q5ETwjUR6xVR3447vFHyDwmFnIk9xpn0zp0,bDOA3PPB2UCDCtSl9mXIuW6HAUM5iwBGCeoSEA8_mDA,G_ny41eYLG0Afwz1OZzjRT6tLyniIqyWprI_AvbM1eoArrowhead 135 ÔÇô John at Ckpt 3 ÔÇô Photo Credit Dan McGowan ThePamirGame_FOTO_2

DCIM102GOPRO

DCIM102GOPRO

Mike and Lilliana Libecki skiing in Antarctica.

loganr_6617 ImageofLibecki-2 FTR_4 FEW DAYS_photo5FEW DAYS_photo2