Azda každá žena má vysnívaný typ muža. Jednej sa páčia drsní chlapi, iné preferujú elegánov či športových nadšencov. My vám ponúkame prehľad siedmych typov mužov aj s ich základnými charakteristikami. Tak, ktorý je ten váš? 

Metrosexuál

Nie, nehovoríme o chlapovi, čo vás obťažuje pri jazde v podzemnej dráhe. Metrosexuál je typ muža, ktorý objavil dámsku kozmetickú taštičku a zamiloval sa do jej obsahu. Zabudnite na chlpaté hrude a špinu za nechtami! Tento muž sa o seba príkladne stará, napriek tomu nepôsobí zženštilo. Vyzná sa v móde, stará sa o pleť, chodí na manikúru i pedikúru, cvičí a má upravené obočie. Pozitívom vzťahu s metrosexuálom je, že si môžete spoločne vymieňať recepty na pleťové masky a vlasové zábaly. No ak to chcete prežiť bez ujmy na zdraví, musíte mať dve kúpeľne.

metrosexual

Hipster

Dnes je hipsterom doslova každý druhý, takže toho pravého aby ste hľadali cez deň s lampášom. Ak váš drahý ešte do včera neprečítal ani návod na obsluhu práčky a dnes má v knižnici Bulgakova, na sebe dedkov vyťahaný sveter a počúva dookola džez z vinilovej platne, vedzte, že to na vás len hrá a keď tento trend prefrčí, zasa bude všetko po starom. Správny hipster nie je trendy a všetko, čo je v kurze, z duše nenávidí. Stretnete ho na mestskom biojarmoku a rozoznáte ho podľa zadumaného pohľadu a retrobicykla bez prehadzovačky. Ak ste intelektuálka, máte radi filmovú tvorbu nezávislých estónskych režisérov a pijete prekvapkávanú kávu, s týmto chlapom vám bude sveta žiť. Zabudnite však na behanie po nákupných centrách i na manželstvo. Hipsteri sa neženia.

hipsteri

Kulturista

Jeho sezónou je leto, keď môže predvádzať tvrdo vydreté svaly. Jeho rajónom je posilňovňa a solárium. To, čo vo vzťahu získate, je telo. Pretože on je v prvom rade telo. Pozitívom je, že môžete na kondičke pracovať spolu. Ochotne vám nastaví cvičebný plán i stravovací režim. Zabudnite na fast foody, cukrárne a vyvaľovanie. A ak drinky, tak len proteinové. Nevýhodou je, že tento typ chlapa väčšinu nestarne so cťou a snaží sa silou mocou pôsobiť mladistvo. Takisto namiesto boxeriek uprednostňuje slipy, v ktorých lepšie vyniknú vypracované stehenné svaly. To platí, bohužiaľ, aj pre plavky. A tak si s ním na plavárni či pri vode budete pripadať, akoby vás tam z osemdesiatych rokov dopravil stroj času.

kulturistaŠéfkuchár

Láska ide cez žalúdok a tento chlap to vie. Sviečkovú uvarí lepšie ako vaša mama a je šťastný, keď vám chutí. Nebude vám vyčítať nejaké to kilo navyše, keďže sám ich už zopár nabral. Nič ho pod vianočným stromčekom nepoteší viac, ako nejaká vychytávka do kuchyne či kniha receptov. Pozitívom je, že varenie je trendy a preto má tento muž svoje čaro, to musíme priznať. Ak svoje hobby dokáže aj speňažiť, je to veľké plus. Rád s vami pobehá po supermarkete a zeleninovom trhu, do reštaurácie ho ale radšej nepozývajte. Je presvedčený, že sám by to uvaril lepšie. Ak si ho chcete udržať, len papajte a vychvaľujte! A kontrolujte dátumy spotreby. Neznáša, ak sú v chladničke či v komore pokazené potraviny.

Man cooking, smelling aroma Original Filename: 200357416-001.jpg

Nerd

Nerd alebo takzvaný „kockáč“ je typ muža, ktorý pestuje symbiotický vzťah so svojim počítačom a práve preto sa vo všeobecnosti vyznačuje nevábnym šedozeleným odtieňom pleti. Ani zvyšok zovňajšku nepôsobí na prvý pohľad príťažlivým dojmom. Jeho oblečenie je v prvom rade pohodlné, čudne skombinované a stereotypné. Týchto mužov ženy donedávna obchádzali veľkým oblúkom, ale… a tu treba byť na pozore, milé dámy! Rozlišujeme dva druhy nerdov – jedni sa nimi stávajú, pretože trpia nejakou zo sociopatických porúch a preto si dobrovoľne volia život za obrazovkou počítača a v imaginárnom svete videohier. Týmto je lepšie sa vyhýbať. Druhí sú nimi preto, že ich myseľ je geniálna a vo svete vedy a technológií toho neraz veľa dosiahnu. Ak narazíte na tento typ, máte vyhraté. Našli ste partnera nenáročného na stravu, spoločenský život a garderóbu, no schopného zarobiť veľké peniaze. A keď vravíme veľké, myslíme tým skutočne veľké peniaze. Takže aj nejakú tú chybičku krásy mu odpustíte. Napokon, niekedy to s ich zovňajškom nie je ani také zlé. A ak aj áno, pozitívom je, že sa veľmi často a radi prezliekajú za postavičky z komiksov a kultových sci-fi seriálov. Keď chcete vo vzťahu s nerdom prežiť, nemýľte si Star Wars so Star Trekom!

nerd (1)

Kravaťák

Oblek na mieru, štýlové hodinky a vyleštené auto. To je typ muža, ktorému padá k nohám väčšina žien. Je vysnívanou korisťou zlatokopiek a je si toho vedomý. Má rád luxus, dobre sa oblieka a vie, čo je to pánsky parfém. Majte sa však na pozore, tento chlap je väčšinou časovo vyťažený zodpovednou prácou a viac, ako s vami, bude čas tráviť so svojim smartfónom. Vašou úlohou v tomto vzťahu bude vždy reprezentatívne vyzerať a starať sa o jeho záležitosti. Uvedomte si, že to množstvo bielych košieľ musí niekto žehliť. On si svoje peniaze oddrel a tak, ak z nich má kvapnúť niečo aj vám, musíte takisto tvrdo makať. Je to náročné a preto sa stáva, že sa tieto úlohy časom prerozdelia na viac zúčastnených. Jedna maká (manželka) a druhá vyzerá reprezentatívne (milenka).

elegan

Papučový typ

Tento muž sa unavený už narodil. Je prakticky na nič, keďže maximum, čo pre vás dokáže urobiť je, že zdvihne nohy z koberca, keď beháte po byte s vysávačom. Má dva módy. Jeden je „bazálny metabolizmus alebo stand-by“ a funguje, pokiaľ má pravidelný prísun potravy a poruke televízny ovládač. Vtedy je síce úplne nepoužiteľný, ale neškodný. Ak ho však niečo rozhodí (väčšinou sa to týka jedla a ovládača, ale aj spornej otázky telesnej hygieny), prepína sa do módu „frfľoš“, v ktorom môže zotrvať aj niekoľko dní. V tom okamihu zistíte, že má prekvapivo bohatú slovnú zásobu, najmä pokiaľ ide o nadávky. Tento stav spôsobuje prejavy migrény a zúfalstva, ktoré neraz vyústia do balenia batožiny alebo úteku len tak naľahko, čo vám nohy stačia. Zákernou vlastnosťou tohto typu muža je, že pred tým, ako si ho uviažete na krk, sa javí ako normálny chlap. Akonáhle však zistí, že zo vzťahu už nemôžete vycúvať, odhalí svoju pravú „papučovú“ identitu!

papuc

Foto: Pinterest