Zahraničné médiá zaplavuje správa o úmrtí jedného z najznámejších boháčov našej planéty. V úctyhodnom veku 91 rokov naposledy vydýchol miliardár Barron Hilton, ktorý bol starým otcom svetoznámych hviezdičiek Paris a Nicky Hilton. Rozprávkové bohatstvo ale v rukách slávnych vnučiek neskončilo.

Obrovské hotelové impérium kedysi vybudoval Conrad Hilton, otec zosnulého Barrona. O sieť luxusných ubytovacích zariadení sa v posledných rokoch staral jeho syn Richard, ktorý je otcom štyroch detí. Z nich sa najviac preslávila americká modelka a herečka Paris a tá veľkú lásku k peniazom nikdy neskrývala.

paris hilton

Barron odišiel na druhý svet vo štvrtok vo vlastnom sídle v Los Angeles. Uznávaný dedko ale v poslednej vôli mená potomkov takmer nespomenul, keďže až neuveriteľných 97 percent celého majetku odkázal na charitu.

barron hilton

Takmer štyri miliardy dolárov poputujú do nadácie, ktorú momentálne spravuje jeho vlastný syn. Organizácia sa venuje pomoci ľuďom v núdzi, bezdomovcom a obyvateľom v rozvojových krajinách. Samotná Paris sa k tomuto rozhodnutiu zatiaľ nijak nevyjadrila, starému otcovi však ba rozlúčku venovala dojemné slová na rozlúčku.

„Od malička som ho obdivovala ako biznismana. Som vďačná, že som mala v živote takého skvelého mentora. Vždy som snažila, aby na mňa mohol byť hrdý. Pri poslednom rozhovore, ktorý sme mali pred pár dňami, som mu hovorila, aký veľký vplyv mal na môj život. Jeho duch, srdce aj odkaz bude navždy so mnou,” na sociálnej sieti blondínka oplakáva stratu blízkeho.

paris hilton

Zdroj: Tn.cz | Foto: Instagram/luvparishilton, sailplaneworld, Facebook/Paris Hilton, Pixabay.com