Slovenský herec a politik Milan Kňažko pôsobí na scéne dlhé roky a ľudia ho majú v pamäti ako pozitívne naladeného štramáka, baviaceho svojráznym humorom publikum v divadle i na televíznych obrazovkách. Aktuálne sa však úsmev z jeho tváre vytratil, keďže ho respiračné ochorenie Covid-19 celkovo zmenilo.

Niekdajší kandidát na prezidenta Slovenskej republiky sa na verejnosti vždy prezentuje dokonale upravený, odetý do elegantných oblekov či s perfektne uhladeným porastom na brade.

kňažko milan

Pri pohľade na jeho aktuálnu podobizeň je jasné, že niekoľkotýždňový boj s koronavírusom na ňom zanechal neprehliadnuteľné stopy. 75-ročný umelec už koncom septembra priznal, že prekonanie obávanej infekcie ho oberá o množstvo síl. ,,Neverte lacným exhibicionistom, že Covid je len ľahká chrípka. Prežil som desiatky chrípkových ochorení, ale Covid neprajem dokonca ani tým, ktorí tieto bludy šíria,” napísal vtedy hospitalizovaný herec.

Dnes je už síce Milan Kňažko z nemocnice doma, no v jeho tvári sa viditeľne zračí bolesť, utrpenie a obrovská vyčerpanosť po liečbe. Zdravotníkom i vládnucim predstaviteľom zanechal silný odkaz, z ktorého srší úprimná pokora a vlastná skúsenosť z niečoho, čo mnohí ešte stále vedome zľahčujú. Pozrite sa, ako koronavírus zmenil jedného z najznámejších predstaviteľov slovenskej politickej a kultúrnej sféry.

Zdroj|Foto: Facebook/Milan Kňažko