Druhá vlna koronavírusu na Slovensku spôsobuje drastické zvyšovanie nakazených občanov, medzi ktoré bezpochyby patria aj známe tváre. Najnovšie sa medzi slávne osobnosti pozitívne testované na Covid-19 zaradil aj známy herec a bývalý politik Milan Kňažko. 

Správu o tom, že je Milan Kňažko kvôli nákaze celosvetovo šíriacim sa vírusom v nemocnici, priniesol on sám. O aktuálnej situácii oboznámil svojich fanúšikov prostredníctvom stručného príspevku na sociálnych sieťach.

,,Za posledných pár týždňov som hral niekoľko predstavení. My bez rúšok, diváci s rúškami, tak stanovili predpisy. Som Covid pozitív, šiesty deň,“ začal svoj status bývalý minister kultúry, pričom po ozname, že bol uňho zistený koronavírus, informoval o ťažkom priebehu.

,,Stav sa zhoršil a som v nemocnici,“ avizuje pán Kňažko. ,,Vyzývam všetkých aby nezľahčovali situáciu a rešpektovali nariadenia vlády a zdravotníkov. Nenosenie rúšok nie je prejav vlastnej slobody, ale bezohľadnosť k slobode tých, ktorých tým ohrozujeme,“ apeluje na verejnosť 75-ročný herec.

,,Neverte lacným exhibicionistom, že Covid je len ľahká chrípka. Prežil som desiatky chrípkových ochorení, ale Covid neprajem dokonca ani tým, ktorí tieto bludy šíria,“ odkazuje na záver. Milanovi prajeme skoré uzdravenie a veľa síl!

Foto/Zdroj: Facebook – Milan Kňažko