Doráňané kolená, rozbitá hlava, modriny na celom tele a dorezané ruky – mnohí by povedali, že bez týchto vecí sa to správne detstvo skrátka nezaobíde. Napriek tomu mala Kristína Tormová odvahu, keď zverejnila fotografiu svojich dvojičiek, na ktorej majú ručičky ošetrené obväzmi a leukoplastmi. Čo je za tým? Slávna „rybička“!

Matky sa v dnešnej dobe delia na dve kategórie. Prvé sú tie, nechávajúce svojim deťom slobodu – neváhajú im dať do rúk nožnice či nožík a vychovávajú ich v tradičnom duchu starej múdrosti „neposlúchaš – dostaneš po zadku“. A potom sú tu mamičky, ktoré internet s obľubou posmešne nazýva „biomatky“ či „helikoptéry“. Vo výchove obvykle nepristupujú na nič, čo by mohlo ich dieťa akokoľvek „ohroziť“ vrátane povinnej vakcinácie či antibiotík.

Herečka Kristína Tormová sa jednoznačne stotožňuje skôr s prvou skupinou matiek, riadiacim sa „zdravým sedliackym rozumom“. Veľmi dobre vie, že drobné boliestky patria k procesu spoznávania sveta. Kde by bola potom tá zábava?

„Mať nožík rybku je základ detstva,“ tvrdí Tormová, ktorá si však uvedomuje realitu takýchto hier. „Mať obväzy a leukoplasty je základ materstva.“ 

Fotografia Kristíniných dvojičiek vyvolala v komentároch skôr milé pobavenie než pohoršenie. Zdá sa tak, že jej fanklub tvoria skôr ženy, majúce podobné názory na výchovu ako ona sama. „Toto je krásne detstvo, ktoré veľa deťom chýba,“ vystihla to istá komentujúca. „Ja som dnes nášho ťahala z blata. A že v ňom nechal aj topánku!“

Napriek dobe, ktorá praje skôr moderným veciam, to staré a dobré, čo si pamätáme od starých otcov a starých matiek, ešte stále viditeľne prežíva a prežije aj ďalšie generácie.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Instagram/kristina.tormova