27-ročná žena z Prahy má za sebou skúsenosti, aké sa niekedy nepodarí nazbierať ani starším ročníkom. Po tom, ako v relatívne nízkom veku porodila dcérku, sa jej život otočil hore nohami. Dnes Michaela Duffková otvorene ľudí informuje o problémoch matiek so závislosťou a dokonca sa im snaží pomáhať.

Sympatická Češka je na prvý pohľad úplne bežnou maminou malého dievčatka, no jej príbeh chytá za srdce. Po narodení dieťaťa sa s manželom nasťahovali k jeho rodičom, kde sa im zo života postupne stávala hotová nočná mora.

,,S manželom sme sa presťahovali k jeho rodičom, všetko bolo iné, nezvládla som to. Začalo to niekoľkými pohárikmi. Vďaka nim som utekala pred každodennými problémami,” blondínka opisuje absolútny počiatok zrodu závislosti. V domácnosti so svokrovcami dochádzalo k pravidelným sporom, čo čerstvá mamička psychicky neuniesla. Útechu tak čoraz častejšie nachádzala na dne pohárika, ktorý ju vytrhával z reality.

Zlom nastal, keď si u nej príbuzní začali všímať intenzívne zmeny správania a čoraz častejšiu opilosť. ,,Bolo to v dobe, keď mi bývalo ráno hrozne zle, chcela som s tým skoncovať, ale večer som si kúpila ďalšiu fľašu. To bol bod zlomu, keď som si uvedomila, že už to nemám pod kontrolou,” priblížila mrazivé chvíle pre portál Tvnoviny.sk.

Michaela, ktorá sa stala silným príkladom žien, nezvládajúcich náročnú rolu matky i manželky, napokon skončila v rukách odborníkov a neskôr na liečení. Napriek tomu, že si spočiatku skutočný problém priznať odmietala a liečbu vôbec nebrala vážne, aj vďaka pomoci okolia sa z najhoršieho dostala von.

Dnes je z plavovlásky abstinentka, ktorá si dokonca založila facebookovú stránku s názvom “Zápisník alkoholičky”. Práve tam sa mamina z Prahy otvorene delí o nepríjemné zážitky a usiluje sa byť inšpiráciou pre iné ženy, ktoré každodenné starosti na materskej riešia nevhodným spôsobom. V týchto dňoch Miška zároveň zakladá nové centrum pre závislých, kde sa plánuje aktívne angažovať aj ona sama.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Michaela Duffková

Zdroj: Tvnoviny.sk | Foto: Facebook/Zápisník alkoholičky