Mesto mrakodrapov a obchodných centier, ale aj miesto nádherných bielych pláží, umenia a zábavy. Príjemná klíma tu vládne desať mesiacov v roku. Áno, hovoríme o Miami, dva a pol miliónovom meste ležiacom v juhovýchodnej časti USA na pobreží Atlantického oceánu.

Pláž v Miami má dĺžku 15 km a šírku 100 metrov. Lemujú ju úseky vyhradené pre hotelové rezorty, ale aj voľne dostupné časti. Pre nadšencov športového vyžitia je táto oblasť ideálna. Popri pláži sa vynie dláždený chodník pre cyklistov, in-linistov a milovníkov behania i rýchlej chôdze. A že je chodník neustály plný vôbec nepochybujte. Poznať Miami na bicykli je štýlové aj pohodlné. Stojany s týmito prepravnými prostriedkami sú umiestnené po celom meste. Stačí vám menšia hotovosť alebo bankomatová karta a už sa premávate po uličkách centra alebo po pláži v časti South beach.

Na svoje si prídu aj milovníci architektúry. Jedinečná štvrť Art Deco bola vybudovaná v 20 -tych a 30-tych rokoch 20. storočia. Domy odsúdené na demolíciu boli renovované a dnes patria medzi svetový unikát svojho druhu. Budovy hýriace pastelovými farbami vytvárajú kompletnú štvrť na ostrove Miami beach, ktorý je prepojený s mestom Miami šiestimi cestami.1

Doprava v meste je riešená logicky a prehľadne. Centrom zdarma premáva metromover, vlak bez vodiča, ktorý dopraví cestujúcich ku všetkým dôležitým pamiatkam. Nesmieme zabudnúť ani na možnosti nákupov. Magnetom pre všetkých nákupu-chtivých je ulica Lincoln road, kde sa nachádza veľa obchodov amerických i európskych značiek, avšak s cenovo veľmi výhodnými ponukami.

Turisti sa môžu v meste najesť za pár dolárov napríklad v typickom americkom fastfoode. V supermarketoch vám na požiadanie pripravia pizzu, zohrejú polievky alebo rizoto zakúpené v ich obchode. Jedlá môžete skonzumovať priamo na pláži alebo v niektorom z miestnych parkov ako stvorených na piknik. Kto túži po luxusnejšom obede v reštaurácii, môže sa rozhodnúť medzi množstvom kubánskych, karibských, latinsko-amerických, ázijských či amerických podnikov.

2

Ako všade, zažiť mesto alebo krajinu je možné len cez jeho atmosféru a vôňu. A tú má Miami špecifickú. Vôňa slnka sa prelína so sviežim morským vánkom. Atmosféru vystihujú rytmy kubánskej hudby a kombinácia španielčiny a angličtiny v uliciach rušného mesta. Športujúca mládež, obchodníci v dokonale padnúcich oblekoch, páry zabávajúce sa v nočných kluboch a slniaci sa turisti na brehoch Atlantiku. K tomu všetkému príjemné počasie, dobré jedlo, živá hudba v uliciach a usmievaví ľudia. A tak je pochopiteľné, prečo je Miami vysnívanou destináciou pre seniorov z USA a Európy, ale aj turistov z celého sveta.

Tipy na cestu:

  • ubytovanie v Miami zoženiete vo všetkých cenových kategóriách, od najlacnejších hostelov až po luxusné hotelové rezorty
  • vždy je výhodnejšie objednávať si ubytovanie s predstihom, cez overený webový portál booking
  • ceny leteniek sú tak isto priaznivé! Čím skôr si ich rezervujete, tým je cena výhodnejšia
  • z Prahy alebo Viedne lieta s jedným alebo dvoma prestupmi viacero leteckých spoločností, cena spiatočnej letenky sa pohybuje od cca 600 Eur.

Autor: Petra | Foto: energiamixradiofm, wallpaperswide.com, edfayette.files