Po dlhých dvoch rokoch čakania sa nielen slovenské ženy konečne dočkali pokračovania filmového megahitu ,,Fifty Shades”. Príbeh nabitý pikantnými scénami, ale aj romantikou vás už čaká kinách a ako inak, láme rekordy nielen na Slovensku. Čo však na plátne neuvidíte sú pikošky zo zákulisia, ktoré prezradil samotný režisér James Foley!

 

Bezpečnosť na prvom mieste

Ochranka bola prítomná počas celého natáčania. Špeciálne cvičení ochrankári sa pohybovali dokonca aj medzi komparzistami, no boli tak dobre maskovaní, že si ich nikto nevšimol. ,,Počul som dokonca historku, že na natáčanie prenikla neznáma žena, ktorú si naši sbs-kári nevšimli. Snažila sa pôsobiť nenápadne a začala ukladať flaše koly do chladiaceho boxu. Niekto zo štábu sa jej prihovoril a nakoniec vysvitlo, že je špiónka z fanúšikovskej stránky na Twitteri.”

Smiech nemohol chýbať

Štiplavé scény si vyžadovali väčšiu dávku vážnosti ako ostatné. Vo vzduchu bolo cítiť veľké napätie, no podľa režiséra ide o jeho najlepšiu skúsenosť v živote. ,,Se*uálne scény sú veľkým nátlakom nielen pre štáb, ale najmä pre hercov samotných. Akonáhle sme videli, že Dakota s Jamiem sa počas najnáročnejších scén chichotajú, všetci sme sa uvoľnili. Niektoré úškrny sa nepatrne dostali aj do filmu, napríklad keď filmová Anastasia dostane od Greya výprask po zadku.”

Jamie Dornan a Dakota Johnson

Medzi hercami to vrelo

Medzi Dakotou a Jamiem prevládala očividná chémia. Fámy o tom, že sa na placi nemôžu vystáť, sú pre režiséra priam bizarné. ,,Hodnotenie jednotky nechám na divákov, no druhé pokračovanie sa podarilo najmä vďaka ich vzájomnej príťažlivosti a zvláštnemu spojeniu, ktoré za posledný čas naviazali.”

Intimita nielen na plátne

Režisér tvrdí, že se*uálne scény sa natáčali v úplnom súkromí, kedy štáb zredukoval na minimum. ,,V miestnosti som bol okrem hercov len ja, môj asistent a kamera. Odkedy je pohyblivá, kameramani ju vedia ovládať aj na diaľku. Scény som mal vopred premyslené do posledného detailu, a tak ich vďaka intímnej uvoľnenej atmosfére nebolo potrebné veľakrát opakovať.” Súkromie, nesúkromie, my sme počuli, že pri všetkých scénach musela byť aj Jamieho žiarlivá manželka, kvôli ktorej sa natáčanie dlho odkladalo.

Jamie Dornan a Dakota Johnson

Fiktívny Grey chcel ukázať všetko

Tvorcovia filmu dlho uvažovali, či filmový Grey ukáže svoje prirodzenie alebo nie. Nikto z tímu sa priamo nevyjadril, no samotný herec bol tejto možnosti plne otvorený. Neplánovane sa však vo filme objavilo pár záberov, ktoré štáb postrehol až neskôr. Nuž, na to najlepšie si ešte zrejme budeme musieť počkať.

Náročná ,,výťahovka”

Pikantná scéna vo výťahu bola pre filmovú Anu najnáročnejšia. ,,Scéna sa natáčala vo falošnom výťahu, ktorý pozostával len zo zadnej steny. Problém teda nebol v stiesnenom priestore ale v tom, že Dakota sa vďaka takejto umelej rekvizite a navyše obklopená neznámymi komparzistami nemohla uvolniť.”

Jamie Dornan a Dakota Johnson

Veľký úlovok

Ostrieľaná herečka Kim Basinger, ktorá stvárnila filmovú Elenu, bola pre režiséra skutočným úlovkom. Zvažovali veľa kandidátok, no žiadna ich nenadchla tak ako Kim. ,,Jej manažéri nám prezradili, že je veľmi zvedavá, a tak sme ju spolu s producentom pozvali na obed. Neustále som sa musel pozerať na jej nádhernú tvár a myslím, že do filmu vniesla kúsok Hollywoodskej krásy.”

Pod prísnym dohľadom

Autorka knihy E.L.James bola prítomná počas celého natáčania. Vytvorila si vlastné miestečko a na natáčanie chodila každý jeden deň. ,,Veľmi ju za to rešpektujem, videl som, že potrebuje po celý čas strážiť svoje knižné dieťa. S touto liberálnou a zároveň vtipnou dámou z Anglicka sme sa skvele dopĺňali. Niekedy som ju nevidel aj celé dni, inokedy zas prišla a pošepkala mi do ucha, že v knihe to bolo inak. Väčšinu jej pripomienok som považoval za dobré postrehy, no občas som jej musel vysvetliť, že niektoré veci na diváka nefungujú.”

Zdroj: cosmopolitan.com | Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tinka
Študentka médií, ktorá miluje písanie. Zameriavam sa na krásu, trendy, módu, šoubiznis a aktuálne dianie. Budem veľmi rada, ak vás moje články pobavia, či vyplnia voľný čas. Príjemné čítanie. :-)