Slovenská zjazdová lyžiarka Petra Vlhová aktuálne zažíva veľmi vydarenú sezónu. Po tom, ako sa jej s príchodom Nového roka podarilo zdolať najobávanejšiu súperku Mikaelu Shiffrinovú, žije takmer celé Slovensko sledovaním atraktívneho zimného športu. Pred pár dňami sa ale nemeckým médiám podarilo našu úspešnú reprezentantku poriadne zhodiť.

Usmievavá Slovenka si získala srdcia celého národa nielen skvelými výkonmi na svahu, ale i prirodzeným vystupovaním a charizmou. Momentálne sa tak mnohí fanúšikovia tešia z každého jej úspechu, pričom preteky sledujú s veľkou zvedavosťou.

Petra Vlhova

Petra naďalej dokazuje, že právom patrí medzi svetovú špičku v zjazdovom lyžovaní – je teda jasné, že sa jej osobou zaoberajú aj viaceré zahraničné médiá. Začiatkom januára sa ale istý nemecký portál nečakane sekol, keď označil našu hviezdnu športovkyňu ako “Tschechin Petra Vlhova“, čo v preklade znamená Češka Petra Vlhová.

Petra VlhovaTento trapas sa svetom rozšíril rýchlosťou blesku, čo si zrejme uvedomil aj konkrétny nemecký webový portál. Chybu totiž následne napravil, a tak sa z Češky mohla konečne stať hrdá Slovenka. Je však smutné, že naša krajina, dosahujúca v športovej oblasti výnimočne krásne úspechy, je stále svetu tak málo známa. Naši reprezentanti by si rozhodne zaslúžili omnoho viac pozornosti a prejaveného obdivu aj v zahraničí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Petra Vlhova

Zdroj: Daserste.de, Hitky.sk | Foto: Instagram/Petravlhova13, Daserste.de