Ruku na srdce. Na mieste premiéra Igora Matoviča by v tom období nechcel byť rozhodne nikto, možno ani jeho predchodca Peter Pellegrini. Ten si do neho opäť raz verejne kopol, o čo sa postaral dnešný chaos, spôsobený mimoriadnymi opatreniami. Následne prišlo ospravedlnenie. Od koho a komu?

Nekonečné zápchy, tovar nedodaný do obchodov, meškanie do práce… Presne takto dnes vyzerá situácia na Slovensku, ktorá od rána vytáča nemálo občanov. Igor Matovič sa tak stal na sociálnych sieťach obrovským terčom kritiky nielen zo strany ľudu, ale aj svojich politických kolegov, dokonca i tých najbližších, akým je Richard Sulík.

Predseda vlády sa tak rozhodol brániť niekoľkými príspevkami, pričom jeden z nich, kde uviedol, že policajné kontroly mali byť iba námatkové a nemali spočívať v kontrole každého auta, vymazal. Jeho status ale neunikol pozornosti prezidenta policajného zboru Milana Lučanského, ktorý tvrdí, že činil iba v zmysle uznesení vlády. ,,Polícia postupovala v zmysle Uznesenia vlády, v ktorom boli naformulované výnimky. Tie sme zohľadňovali pri príprave rozkazu prezidenta PZ pre hliadkovú činnosť policajtov. S rozkazom prezidenta PZ sa stotožnilo aj vedenie Ministerstva vnútra SR.”

Okrem toho sa o slovo prihlásil aj bývalý premiér Peter Pellegrini, ktorý si Matovičove slová stihol včas odfotiť a následne opäť zverejniť, pričom sa jeho vyjadrenie nezaobišlo bez poriadne tvrdej reakcie. ,,PÁN PREMIÉR NEHÁDŽTE VINU NA POLICAJTOV A VOJAKOV
Takto vyzerá chaos v podaní predsedu vlády. Najskôr silné reči o ochrane ľudí pred vírusom. Keď sa mu situácia vymkla z rúk a skolabovala doprava v celej krajine, pokojne to hodil na našich vojakov a policajtov. Oni pritom len napĺňajú jeho príkaz. A ešte aj na svojom FB z nich urobil doslova aktivistov, ktorí nepochopili, čo od nich chcel. A potom to, samozrejme, obratom vymazal! Tomu sa hovori čistá deštrukcia štátu. Nielen vo vzťahu k ľuďom, ale aj k tým, ktorí pracujú pre štát. Jeho schopnosť schovávať sa za ľudí je neospravedlniteľná. Slovensko potrebuje v ťažkých časoch lídra a nie alibistu!”

Pod celonárodným nátlakom sa medzičasom Igor Matovič prihooril policajtom, ktorým poslal verejné ospravedlnenie. ,,Toto (vo videu) bolo moje zadanie vedeniu Policajného zboru … a dopadlo to tak, že policajtom v teréne dali inštrukcie zastavovať všetkých. Bláznovstvo … a pán policajný prezident Lučanský má čo vysvetlovať. ps. Ospravedlňujem sa policajtom, keďže som pôvodne dostal informáciu, že kontrolovať všetkých bola nadpráca jednotlivcov z ich radov. Nie, robili len to, čo im vedenie prikázalo,” napísal na Facebook premiér.

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič, Peter Pellegrini, Polícia SR