Je pravdou, že niektoré veci sa ľahšie riešia s humorom, avšak osobnosti na vysokých politických postoch by si pri verejných vystúpeniach predsa len mali dávať väčší pozor. Premiér Igor Matovič sa v rádiovom rozhovore dopustil omylu, kvôli ktorému môže Slovensko u našich východných susedov upadnúť do poriadnej nemilosti!

O tom, že sa s niektorými záležitosťami nežartuje, sa predseda vlády presvedčil na vlastnej koži. Keď mu totiž bola v rádiu Expres položená otázka, čo sľúbil Rusku za dodávku vakcíny Sputnik V, premiér sa pokúsil o vtip odpoveďou: ,,Zakarpatskú Ukrajinu!”

Matovič premiér

Tieto dve slová bohato stačili na to, aby sa diplomatické vzťahy medzi Slovenskom a Ukrajinou nepekne naštrbili. Podobné vyjadrenia predstavujú urážku pre ľud, skutočne trpiaci územnými konfliktmi medzi krajinami. Zo zahraničia tak prišla okamžitá odozva, vrhajúca na slovenského premiéra temné svetlo.

Premiér sa musí ospravedlniť!

„Bez ohľadu na motívy, žáner alebo kontext sú takéto poznámky šéfa slovenskej vlády, ktoré priamo odkazujú na územnú celistvosť Ukrajiny, kategoricky neprijateľné a majú negatívny vplyv na priateľskú a susedskú atmosféru ukrajinsko-slovenských vzťahov, ukrajinské ministerstvo uviedlo na ich webovej stránke.

Zároveň žiadajú od Matoviča verejné ospravedlnenie, keďže jeho nevhodné pripomienky urážajú obyvateľov, ktorých sa situácia v inkriminovaných oblastiach bytostne dotýka. V tejto chvíli je teda len na lídrovi hnutia Oľano, či dokáže dobré susedské vzťahy medzi štátmi ešte zachrániť!

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

matovič ukrajina sputnik

Zdroj: Info.sk, Twitter.com | Foto: Twitter.com, Facebook/Igor Matovic