Krajina sa zmieta v obrovskej nedôvere k úradujúcej vláde, doťahujúcej sa pri každej jednej príležitosti. Bez ohľadu na sympatie k akejkoľvek strane je viditeľné, že koalícia v čase náročného boja proti pandémii veruže jednotná nie je. Olej do ohňa prilialo najnovšie gesto premiéra Igora Matoviča, ktoré okamžite rozvírilo hladiny.

Na to, že predseda vlády slovne napáda svojho kolegu Richarda Sulíka, sme si už viac menej zvykli. Jeho nenávistné komentáre k minulej vláde a mafii tiež nie sú ničím novým, avšak výsmešnú spojitosť spomenutej témy s referendom za predčasné voľby by čakal asi len málokto.

Je to predovšetkým bývalý premiér Peter Pellegrini, kto najviac vystupuje za zbieranie podpisov kvôli uskutočneniu predčasných volieb. So svojou čerstvou stranou Hlas by mal momentálne obrovské šance preniknúť do koalície, a tak vyvíja maximálnu snahu.

Politikov najväčší oponent mu neostal nič dlžný, keď na svojom profile uverejnil pomerne trúfalú napodobeninu petičného hárku, kde figurujú dobre známe mená osôb, poväčšine zadržaných vo väzbách.

,,Unikol prvý petičný hárok z Referenda za návrat mafie,” takto nazval Matovič svoje dielo. Na lídra hnutia Oľano sa okamžite zvalila enormná vlna kritiky od občanov, ktorí takéto prejavy nepovažujú za hodné vysoko postaveného činiteľa. ,,Prosím, správajte sa na úrovni premiéra, nie ako trápny, pozornosť vynucujúci si násťročný chlapec!” znela jedna z výčitiek, akých sa nahromadili stovky.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Igor Matovic | Foto: Facebook/Igor Matovic, Peter Pellegrini, Pexels.com