Premiér Igor Matovič sa denne prihovára voličom na sociálnych sieťach a prosí ich, aby dodržiavali vládne opatrenia v rámci šíriaceho sa vírusu. Potom, čo počet nakazených stúpol takmer na 2000 osôb, sa predseda vlády rozhodol ľuďom ukázať hrozivé snímky z nemocnice v Českej republike, kde sú pacienti zasiahnutí Covidom-19 pripútaní na lôžkach.

Rekord v počte 12 502 testovaných osôb na koronavírus odhalil celkom 1 929 nakazených. Tieto hrozivé čísla predseda vlády Igor Matovič opäť porovnáva s tragickou situáciou u našich západných susedov.

,,Vývoj na Slovensku “kráča” 14 dní za Českom a my tu počúvame mudrca, ktorý zrazu presne tak isto ako Kotleba začal blúzniť o tom, že vírus zoslabol, v nemocniciach máme minimum pacientov, ľudí nám zomiera málinko, robíme strašnú chybu, že počúvame infektológov… strašné konšpiračné bludy,” premiér naráža na vyjadrenia ministra hospodárstva Richarda Sulíka, s ktorým sa kvôli opatreniam dostávajú neustále do konfliktu.

K siahodlhému príspevku o aktuálnych nezhodách koaličných strán OĽANO a SaS priložil Matovič aj hrozivé snímky z nemocnice z Uherkého Hradišťa, kde podľa jeho slov momentálne evidujú 93 infikovaných osôb. ,,Zdravotníci sú na pokraji fyzických a psychických síl,” tvrdí predseda vlády.

,,Prosím, nepočúvajte teraz akokoľvek ľúbivé vábenie sirén, ale zomknime sa za ľuďmi, ktorí infektológiu a epidemiológiu študovali a vedia, čo musíme dnes na zvládnutie epidémie robiť. Chráňme spolu zdravie a životy najzraniteľnejších, a keď sa nám to spoločne podarí, potom budete mať ešte kopu času načúvať sirénam, ale na ich bludy už nikto potom nebude doplácať životmi,” premiér odkazuje na záver obyvateľom Slovenskej republiky.

Zdroj: Facebook – Igor Matovič │ Foto: Facebook – Igor Matovič, pixabay.com