Čerstvý premiér Igor Matovič je vzhľadom na svoj vysoký post na sociálnych sieťach až neobyčajne aktívnym. Niet dňa, kedy by na Facebooku nepribudol aspoň jeden status z jeho dielne, za čo si neraz vyslúži poriadnu kritiku. Nedávne prianie zosnulému pápežovi však u ľudí vyvolalo divokú spŕšku búrlivých reakcií!

Možno to spočiatku myslel naozaj nevinne, no jeho slová rozdelili Slovákov na dva znepriatelené tábory. Predseda vlády si v pondelok spomenul na 100. výročie narodenia zbožňovaného pápeža Jána Pavla II., uverejnil preto jeho fotku s prianím “Všetko najlepšie, šéfe.”

igor matovič pápež status

Oslovenie “šéfe” sa ale s veľkým pochopením okolia nestretlo – pobúrený dav sa do premiéra okamžite pustil s výčitkami, že takýmto spôsobom zbytočne hanobí uctievané cirkevné hodnoty. ,,Čo ty si za primitíva? Fuj, hanba,” znela jedna z mimoriadne ostrých odoziev. Popredný politik si po prečítaní viacerých komentárov zrejme uvedomil, že to tentokrát prepískol, a tak znenie prekvapivého príspevku zmenil na “Všetko najlepšie… Užívajte nebíčko!” 

Matovič status o papezovi

Akokoľvek sa snažil chybu napraviť, bolo už skutočne prineskoro. Kým verní zástancovia lídra hnutia Oľano tvrdili, že vládnuci politik nič hrozné nespravil, druhá strana toľko tolerancie prejaviť nedokázala. ,,Vám sa to zdá v poriadku? Premiér so správaním nevyzretého pubertiaka?” mnohí si kládli rovnakú otázku.

Pôvodný úmysel pripomenúť si významný deň pre veriacich katolíkov úplne upadol do zabudnutia, všetci riešili len jediné – či je v poriadku, aby premiér vzdával verejný hold takýmto kontroverzným spôsobom. ,,Už netrapošte a správajte sa ako štátnik, premiér krajiny a ľudí. A hlavne stáť si za svojimi činmi. Niečo napísať a potom to rýchlo zmeniť, nie je rozumné, ba priam úbohé. Skúste sa radšej viac venovať racionálnym veciam v politike, ako vypisovať na fb,” nahnevaný občan venoval Matovičovi drsný odkaz!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Matovič Facebook komentáre

Zdroj: Facebook/Igor Matovič | Foto: Facebook/Igor Matovič