Pred pár hodinami boli prijaté nové nariadenia vlády, platné počas prebiehajúceho krízového stavu. Pandémia koronavírusu dočasne odstavila takmer všetky prevádzky, reštauračné zariadenia či obchody, s výnimkou potravín a drogérií. Teraz má však nastať veľký zlom!

Premiér Igor Matovič v sobotu predstavil čerstvý plán pre boj so šíriacou sa epidémiou ochorenia Covid-19. Tisíce živnostníkov a malých podnikateľov totiž prišlo o kšefty, nakoľko všetky predajne neponúkajúce vo svojom sortimente stravné alebo kozmetické produkty, museli byť bez milosti zatvorené.

obchod

Čerstvo zvolená vláda si zrejme uvedomuje, že dlhodobé obmedzenie všetkých podnikateľských činností by mohlo našu ekonomiku na celé mesiace doslova zmraziť. Práve z toho dôvodu sa pokúša nájsť rovnováhu medzi vhodnými bezpečnostnými opatreniami a poskytnutím špecifických služieb občanom.

Tieto prevádzky znovu privítajú zákazníkov

Širokej verejnosti budú znovu sprístupnené očné optiky, kľúčové služby, lízingové služby, predajne a servise bicyklov, predajne a servis výpočtovej techniky, stanice STK a EK, záhradkárstva, stavebniny, galantérie, advokátske a notárske kancelárie. Všetky spomenuté miesta ale musia dodržiavať niekoľko smerodajných pokynov, inak im obnovenia chodu predaja umožnené nebude.

Majitelia znovu otvorených prevádzok sú povinní zabezpečiť dezinfekciu rúk pre zákazníkov, do miestnosti smú púšťať len ľudí s hygienickými rúškami a aj to v čo najmenšom počte naraz. Zamestnanci majú mať tváre aj ruky zahalené ochrannými prvkami a musia tiež dohliadať na udržiavanie vzájomného odstupu medzi klientmi. Po striktnom dodržaní všetkých aktualizovaných usmernení je možné uvedené služby znovu “spojazdniť.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti | Foto: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Pixabay.com