Slovenský premiér Igor Matovič odcestoval do Bruselu, kde sa práve v týchto dňoch koná veľmi dôležitý summit Európskej únie. No keď bol vyzvaný k tomu, aby na úvod vyriekol pár symbolických slov, ostal v absolútnom šoku – o to viac, že sa jednalo o živé vysielanie, o čom nemal pôvodne ani potuchy!

Pri pohľade na príhovor predsedu vlády, akým mal celú našu krajinu reprezentovať na dôležitom stretnutí všetkých zástupcov krajín únie, sa búrlivým emóciám dokáže ubrániť asi len málokto. No kým niektorí sa zadúšajú smiechom, iným je z posledných prejavov popredného politika skôr do plaču.

Igor Matovič summit

Kľúčovou témou bruselského summitu sa stali otázky, týkajúce sa pobrexitovej dohody a nových ekologických postupov ohľadne klimatickej krízy, Matovič mal preto na túto tému predniesť svoj úvodný prejav. ,,Ja neviem, jak mám začať… Dobrý deň, zdravím vás všetkých. Tento summit môže byť začiatkom niečoho veľmi pekného v našom spoločnom európskom dome. Keď my budeme zelenší o 10 rokov ako stromy, keď to trošku odľahčím, a zároveň naši partneri budú robiť z prírody naďalej niečo, čo je možné… Môžem ísť ešte raz?“ zneli nezrozumiteľné vyjadrenia očividne zmäteného premiéra.

Líder hnutia Oľano sa ešte pokúsil trápnu situáciu napraviť otázkou po anglicky, no ani v tomto smere extra výnimočné znalosti nepreukázal, keďže v cudzom jazyku nedokázal poskladať ani jedinú zmysluplnú poznámku. Viacerí politici hovoria o kolosálnej hanbe, aká sa aktuálne stáva nielen u slovenského publika terčom potupného internetového výsmechu!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: Facebook/Peter Kmec | Foto|Video: Streamable.com, Facebook/Igor Matovič