Slováci si v uplynulých mesiacoch už tak nejak zvykli na to, že premiér Igor Matovič na sociálnych sieťach vystupuje nekonvenčným spôsobom. Líder hnutia Oľano býva pravidelne degradovaný kvôli statusom, ktoré sa ani trochu nedotýkajú skutočnej problematiky, akú by mal politický predseda na tak vysokej funkcii riešiť. Najnovší príspevok ohľadne rómskej návštevy na Bratislavskom hrade preto vyvolal rovnako odmietavé ohlasy, a to z jediného dôvodu!

Mal to byť pokus o zmierenie, no podľa reakcií národa dopadol dosť neúspešne. Igor Matovič si totiž povedal, že zakope pomyselnú vojnovú sekeru medzi Slovákmi a Rómami, preto si na hrad prizval špeciálnych hostí.

igor matovič cigánski diabli

Podľa záberu zo vzácnej udalosti je zjavné, že predseda vlády strávil spoločne s hudobným zoskupením Cigánski diabli veselé a príjemné chvíle. ,,Včera som zrejme ako prvý vládny a dočasný to vedúcko po 800 rokoch spoločného spolunažívania pozval zástupcov slovenských Rómov na Bratislavský hrad. Spoznal som bližšie kopu skvelých ľudí a aj sranda miestami veľká bola. Dohodli sme sa, že spoločnými silami zaorieme brázdu, ktorá sa medzi Slovákmi a Rómami za tie storočia vytvorila,” sľubuje natešený premiér.

igor matovič

Podľa ohlasov bežných občanov je ale zrejmé, že podobné aktivity k zmiereniu dvoch etnických skupín v jednej krajine určite nestačia. ,,A prečo ste nepozvali ľudí z osady z Luníka IX? To by len bola zábava,” poznamenala jedna z komentujúcich. ,,Cigánskych diablov mám strašne rada a je skvelé, ako ďaleko to dotiahli. So všetkou úctou, nemyslím si však, že by boli vhodnou “neutrálnou vzorkou” rómskej populácie na Slovensku. Je to vrcholne zavádzajúce. Dala by som palec hore, keby ste si boli pozvali bežných Rómov s ich bežnými radosťami a starosťami,” priklonila sa k názoru ďalšia žena.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<

Desiatky ľudí sa viac či menej slušne snažili poukázať na fakt, že skutočná realita je zachytená najmä v početných osadách, nachádzajúcich sa prevažne na východe republiky. Práve tam žijú predstavitelia rómskej kultúry, ktorí sa pravidlám väčšej časti národa len neradi prispôsobujú.

,,Dobrý krok, len nech to neostane iba pri stretnutí rómskych osobností. Treba riešiť problematiku osád, teda najchudobnejších Rómov, z ktorých sa stávajú asociáli, tam treba zamakať,” podotkol Slovák, pričom sa mu podarilo do pár slov zhrnúť mienku, akú zastávala početná vzorka občanov.

Zdroj|Foto: Facebook/Igor Matovic