Realizácia ďalšej etapy plošného testovania na koronavírus nám pomaly klope na dvere, avšak najpodstatnejšie informácie o priebehu vyšetrení zostávajú stále zahalené rúškom tajomstva. Premiér Igor Matovič nateraz len potvrdil, že masívna decembrová akcia by mala tentokrát prebehnúť inak, než sme si odskúšali začiatkom novembra. Aká kľúčová zmena nás čaká?

O novom prístupe k celonárodnej operácii s názvom Spoločná zodpovednosť zatiaľ kompetentní zaryto mlčia. Predseda vlády v markizáckej relácii Na telo však aspoň pár vecí málinko naznačil.

Igor Matovič

Podľa popredného člena Národnej rady by sme sa pri plánovanom opakovanom pretestovaní národa mali vyhnúť čakaniu v dlhých radoch, ako tomu bolo v prvej fáze, kedy si poniektorí ľudia vystáli vo frontách aj viac ako tri hodiny.

,,Ten nový prístup je jeden z tých iných spôsobov testovania, ktorý chceme predstaviť , ktorí bude vlastne takým komplementárnym alebo doplňujúcim spôsobom testovania vzhľadom na to, že sa menia trošku aj klimatické podmienky a nechceme v žiadnom prípade, aby ľudia stáli niekde v radoch tak ako pri prvom celoplošnom testovaní,” Matovič poodhalil úmysly zo zákulisia.

testovanie

,,Podstatné je to, že ústredný krízový štáb jednoducho schválil masívne testovanie a urobenie osem miliónov testov do Vianoc ako alternatívu k tvrdému lockdownu.” Zatvorenie krajiny by totiž zbytočne poškodilo milióny občanov, pričom do úvahy (predovšetkým, čo sa škôl týka), najnovšie spadá i kloktacia metóda, schopná odhaliť prítomnosť vírusu v tele. Bližšie informácie ohľadne toho, akým tajomným spôsobom chce vláda pretestovať milióny ľudí bez čakania v rade, budú predostreté v nasledujúcich dňoch.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: TV Markíza/Na telo | Foto: Facebook/Na telo s Michalom Kovačičom, Instagram/ministerstvo_obrany_sr, Streamable.com