Slovné roztržky medzi poniektorými politikmi presahujú všetky medze toho, ako by sa poslanci na vysokých postoch mali k sebe správať. Najväčšie výhrady preukazuje premiér Igor Matovič voči Richardovi Sulíkovi – nákup údajne neúčinných antigénových testov na koronavírus sa stal žeravým telieskom v ohni. Na kritiku z tlačových besied teraz líder strany SaS zareagoval verejne a jeho slová sa stretli s obdivom i počudovaním.

Konflikty medzi koaličnými partnermi sa vyostrujú, no zatiaľčo sa predseda vlády hrubších vyjadrení v médiách neštíti, jeho oponent sa snaží držať si nervy čo najviac na uzde. Po tom, ako bol Sulík označený vulgárnym pomenovaním a neskôr mu bol vyčítaný nákup nekvalitných testov RapiGen, sa už ale reakcie na Facebooku nezdržal.

sulík matovič

Verejná odozva ministra hospodárstva zaujala tisíce ľudí. Mnohí mu vyjadrili obdiv za priam neuveriteľnú trpezlivosť, akej sa usiluje držať. Podpredseda vlády totiž premiérovi vrátil úder v prekvapivo miernom duchu a taktiež s istou dávkou irónie.

Animovaná scénka ako odpoveď

Na svojom profile uverejnil Sulík obrázok kreslenej postavičky Barta Simpsona, píšúceho na školskú tabuľu slová: ,,Nehnevám sa na Igora, to Slovensku nepomôže”. Do toho zaznela stručná hláška “Hlavne pokoj”, čím chcel Sulík zrejme ukázať, že sa napriek atakom na vlastnú osobu do ostrejších súbojov púšťať nemieni.

Väčšina fanúšikov vyjadrila Richardovi podporu za to, ako vyhlásenia z tlačových konferencií zvláda. Dokonca sa objavil návrh, že by mal na Matoviča podať žalobu, k takému scenáru ale zjavne podľa uvedeného ohlasu nedôjde.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Richard Sulík | Foto: Richard Sulík, Igor Matovic