Minulý týždeň informoval rezort zdravotníctva o dočasnom pozastavení aplikovania prvej očkovacej dávky podľa pôvodného harmonogramu. Dôvodom bolo nedostatok voľných termínov v dôsledku čakania na nové vakcíny. Tou najdiskutovanejšou sa stalo ruské “dielo” Sputnik V, rozdeľujúce koalíciu. Práve v súvislosti s danou témou si Igor Matovič pripravil pre národ veľké prekvapenie!

V priebehu pondelka prenikli do médií nepotvrdené fámy o možnom nákupe ruskej vakcíny, ktorá mala lietadlom mieriť na naše územie. Úrad vlády ani ministerstvo sa k chúlostivým správam vyjadrovať nechceli, obrat prišiel až vo večerných hodinách.

očkovanie

Podľa dostupných informácií sa mali minister zdravotníctva Marek Krajčí a premiér Igor Matovič postarať o utajené dodanie obrovského nákladu z východu a to aj napriek nesúrodým postojom vlády.

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou

Líder hnutia Oľano sa už pred časom vyjadril, že v kompetencii jeho kolegu je aj právo odsúhlasiť očkovanie ruskou vakcínou napriek negatívnemu rozhodnutiu niektorých členov koalície. Všetky klebety boli potvrdené v pondelok večer, kedy si spomenutí predstavitelia zapózovali priamo pred lietadlom, ktoré k nám toľko pretriasaný tovar skutočne doviezlo.

,,Niekedy urobiť správnu vec potrebuje jediné. Odvahu… Presne pred rokom nám nikto neveril a vyhrali sme. Dnes si dávame repete. Aj keď nám neverili, získali sme pre Slovensko 2 000 000 vakcín Sputnik V, ktoré zachránia tisíce životov,predseda vlády okomentoval nečakaný záber. Uvedomuje si, že na túto správu čakali mnohí Slováci, vyjadrujúci dôveru len v túto konkrétnu očkovaciu látku.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

matovič sputnik vakcina

Zdroj: Facebook/Igor Matovič | Foto: Facebook/Igor Matovič, Pexels.com