Verní voliči poslanca Borisa Kollára mohli ostať nedávnymi zisteniami mimoriadne zaskočení. Líder politickej strany Sme rodina čelí otrasným obvineniam z plagiátorstva v rámci diplomovej práce, na základe ktorej mu bol udelený vysokoškolský titul. Mnohí preto očakávali, že slovenský premiér vyzve kolegu, aby z Národnej rady dobrovoľne odstúpil – Igor Matovič však prichádza s diametrálne odlišným postojom!

Tisíce ľudí sa na sociálnych sieťach domáhali vyjadrenia zo strany premiéra Igora Matoviča, ktorý sa spoločne s bývalým podnikateľom stal krátko po voľbách súčasťou koaličného štvorlístka. No namiesto toho, aby sa predseda vlády postavil k problému s podvodom čelom a vyzval koaličného partnera k odovzdaniu funkcie, navrhuje omnoho radikálnejšie riešenie.

koalícia slovensko

Líder “Obyčajných ľudí” vidí najväčšiu chybu v systéme školstva, ktorý umožnil vznik moderných vysokých škôl, v akých sa dá k titulu údajne dopracovať inými cestičkami ako v tradičných univerzitách. Na jeseň tohto roka tak chystá výraznú reformu s cieľom zabrániť tomu, aby mohlo študentom plagiátorstvo bez problémov prejsť.

Radikálne rozhodnutie

,,Zrušíme bez hanby polovicu vysokých škôl, umelo vytvorené školy v Skalici, Sládkovičove a podobné bludy, ktoré deformujú systém,” 47-ročný Trnavčan plánuje podniknúť neobyčajne tvrdé kroky. Borisovo počínanie síce považuje za obrovský prešľap, no zároveň vyjadril dôveru v to, že známy multi otecko sa ku všetkému postaví zodpovedne a dôsledky neuváženého konania z minulosti si vyvodí sám od seba.

Matovičova priorita totiž spočíva v tom, aby politický zlepenec nebol v náročných časoch pandémie koronavírusu negatívne ovplyvnený. ,,Chcem splniť to, čo som ľuďom sľúbil, očistiť Slovensko od mafie. Vzhľadom na túto zodpovednosť neurobím nič, čo by ohrozilo stabilitu tejto koalície,” tvrdí premiér, ktorého slová nejedného Slováka určite poriadne prekvapili.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti | Foto: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Igor Matovic, Boris Kollar, streamable.com