Premiérovi Igorovi Matovičovi sa dostalo veľkej pocty, keď mohol zavítať na osobnú návštevu k francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi. Tisíce ľudí zvedavo sledovalo živý prenos na sociálnej sieti, čo sa však nezaobišlo bez vtipného faux pas.

Honosné privítanie, vládna limuzína, garda a desiatky fotoaparátov – presne takto vyzeral príchod vysoko postaveného slovenského politika do srdca francúzskej metropoly. Hnutie Oľano sa rozhodlo dôležité okamihy sprostredkovať prostredníctvom videa na Facebooku, no fanúšikovia si nemohli nevšimnúť jeden nápadný “preklep”.

Matovič Paríž

,,Naživo Premiér Igor Matovič na oficiálnej návšteve francúzskeho prezidenta Emmanuela Marcina,” znel mätúci verejný oznam. Predstavitelia vedúcej politickej strany totiž zahraničnú hlavu štátu očastovali priezviskom populárneho slovenského komika, čo sa neskôr stretlo s desiatkami internetových paródií.

Kompetentní sa pokúsili omyl rýchlo napraviť, avšak ani v druhom pokuse im to nevyšlo. ,,Naživo Premiér Igor Matovič na oficiálnej návšteve francúzskeho prezidenta Emmanuela Macronana,” išlo o ďalšie upozornenie. Do tretice sa napokon chybu odstrániť podarilo, no na zastavenie šírenia vtipov už bolo neskoro.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti | Foto: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Instagram/Igor_matovic_olano