Všetky matky, babky, ale i otcovia, dávajte si pozor! Vo Veľkej Británii sa našli napodobeniny Kinder vajíčok, ktoré namiesto hračky obsahujú nebezpečné tabletky. O aké lieky ide a odkiaľ tieto vajíčka pochádzajú?

Veľký šok zažila mamička Sophie Brown, keď svojmu synčekovi Rileymu kúpila napodobeninu Kinder vajíčka – vajíčko Minions. Pri kúpe si Sophie vôbec nevšimla, že nejde o originál Kinder vajca. Keď prišli domov, synček si maškrtu rozbalil a začal jesť. Vo vnútri bola klasická žltá nádobka, ktorá by mala obsahovať hračku, avšak keď ju Riley nedokázal otvoriť, požiadal o pomoc svoju mamu. A to bolo obrovské šťastie! Vo vnútri sa totiž nachádzalo šesť tabliet! Ak by ich dieťa prehltlo, mohli sa mu stať osudnými. Sophie neváhala a rozhodla sa o tomto zistení informovať políciu, ktorá dala tablety na expertízu.

Vo vnútri sa totiž nachádzalo šesť tabliet! Ak by ich dieťa prehltlo, mohli sa mu stať osudnými.

Podľa prvotných informácií sa jedná o tablety, ktoré potláčajú bolesť centrálneho nervového systému v mozgu či mieche a neodporúčajú sa užívať mladistvým do 12 rokov. Keďže malý Riely má iba dva rôčky, po prehltnutí čo i len jednej tablety mohol ohroziť svoj život alebo zdravie.

Tieto vajcia kúpila žena v miestnom obchodíku ,,na rohu“, v ktorom nakupuje už dlhé roky. Na obale sa neskôr dočítala, že ,,Kinder“ vajcia pochádzajú z Rumunska. O tom, čo sa mohlo stať, radšej ani nechce premýšľať. Momentálne robí rozhorčená matka malého Rileyho osvetu na sociálnych sieťach, aby si všetky matky dali pozor, aké prekvapenie sa vo vajíčku ukrýva. S touto osvetou, samozrejme, môžte pomôcť aj vy zdieľaním článku.

Zdroj: dailystar.co.uk, Facebook, YouTube