Konečne ste nabrali odvahu nechať vašu ratolesť starým rodičom a ísť sa zabaviť s priateľmi? Skôr či neskôr je priam nutnosťou ísť niekam, kde žena (matka) príde na iné myšlienky.

Nastal deň D a vy od rána beháte a skúšate, čo na seba. Nielenže pár kíl navyše vám nedovolí dať si obľúbené nohavice, ale ešte k tomu zistíte, že si nemáte čo obuť, pretože váš ,,botník“ už neokupujú topánky s vysokým podpätkom. Určite chcete byť za hviezdu a dúfate, ako vám každý alebo aspoň každý druhý zloží poklonu, ako dobre vyzeráte, prípadne, že ani nevyzeráte, že ste matka. A tak od rána skúšate, plánujete, maľujete, češete a popri tom sa samozrejme staráte o dieťa, varíte, upratujete, žehlíte, periete a pod.

Keď sú domáce práce porobené a dieťa konečne spí, máte čas sa v kľude venovať sebe. Pokojne to preháňajte. Veď predsa- je to váš veľký večer! Počas tej polhodiny spánku vášho dieťaťa sa idete rýchlo osprchovať, oholiť všade, kde treba, aby ste sa cítili sexy a umyť vlasy, aby bolo možné ich učesať. Po tejto očiste nastupuje na rad estetická časť prípravy. Vyberiete zaprášenú krabicu so šminkami a pozriete návod na youtube, pretože po tej dlhej dobe, čo ste sa nemali kam líčiť, ste to úplne zabudli. Príprava musí byť dôkladná, aby nebolo vidno kruhy pod očami a aby bola vaša pleť rozjarená, ako po 12 hodinovom spánku. Medzi tým sa budí dieťa a kolotoč starostlivosti pokračuje. Teraz je však stredom pozornosti vaša ratolesť. Keď sa blíži čas odovzdania dieťaťa starým rodičom, zvyšujú sa aj obavy či je to OK, či ste pripravené, či nie ste zlá matka, keď opúšťate svoje dieťa, či má zbalené všetko, čo bude a čo by mohlo potrebovať. Hlava vám ide prasknúť a vy len ťažko zvládate boj, ktorý sa v nej odohráva. Starí rodičia odchádzajú, berú dieťa a vy sa s tým postupne zmierujete a začínate sa chystať ďalej.

22

Usušiť vlasy a znovu nahliadnuť na youtube a inšpirovať sa nejakým videom pre dokonalý účes. Keď je vaša vizáž bezchybná, siahate po jednotlivých kusoch oblečenia, ktoré vám sedia, aby ste vytvorili ten najsexy outfit. Nesmie chýbať push-up podprda, pre zdvihnutie toho, čo vám ostalo na mieste, kde boli pred tým krásne pevné prsia. Je to boj, no nakoniec vyhrávate a ste dokonale pripravená na večer s priateľmi. Prichádzajú posledné, drobné úpravy a môžete vyraziť. Vtedy nastáva čas na prípravu vášho partnera, ktorý sa v priebehu 10 minút stihne osprchovať, oholiť, očesať, obliecť a ešte si rypnúť do vás, že čo vám to toľko trvá. Konečne opúšťate múry vášho domova a mierite do tej džungle nekontrolovateľnej zábavy.

Cítite sa neprekonateľne a sexy. Konečne po takej dlhej dobe strávenej len v niečom pohodlnom s vlasmi v gumičke.
Vaši priatelia sa samozrejme tešia, že vás po dlhej dobe vidia, zaujíma ich však aj to, ako sa má a ako rastie vaše dieťa, ako odstupom času beriete pôrod, aké pokroky robí vaša ratolesť a podobne. Ani vonku sa teda nevyhnete myšlienkam na vašu malú lásku.

Svoje o tom vedia aj naše tri priateľky. Michaela: ,,Celý večer som myslela na to či je všetko v poriadku, či už zaspala, či cíti, že tam nie som a podobne. S priateľmi som sa cítila dobre, pristihla som sa však, ako každá naša debata skončila pri mojej dcére.“ Jana: ,,Konečne som sa zabavila a na chvíľu odreagovala. Dobre mi to padlo a verím, že si to čoskoro zopakujem.“ Laura: ,,Ešte hodinu pre tým, než sme mali ísť von, som bola v obchode kúpiť niečo na seba, pretože som zistila, že moje telo začalo štrajkovať a naberá a naberá bez môjho súhlasu. Nakoniec to všetko dobre vypálilo a parádne sme si vyhodili z kopýtka.“

Síce sa dobre bavíte, no zároveň prichádzate na to, že takéto nočné akcie už nie sú pre vás to pravé. Možno keď trochu podrastie ;-)

Autor: Michaela