Nezodpovednosť je slabé slovo! Američanka z Portlandu vyvolala poriadny rozruch na celom svete krátko potom, ako na internete zverejnila fotku so svojim bábätkom. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby počas dojčenia nefajčila marihuanu! 

Američanka menom Kayla Marlow sa rozhodla na internete zverejniť poriadne kontroverznú fotografiu so svojim bábätkom, to však robiť rozhodne nemala! Mimoriadne nezodpovedná matka sa totiž rozhodla “pochváliť” záberom, na ktorom fajčí marihuanu, zatiaľ čo dojčí. Snímku zavesila na facebookovú stránku, podporujúcu rodičov konzumujúcich práve túto drogu: ,,Toto považujem za bezpečné miesto, kde zdieľať tento nádherný záber,” napísala nadšená matka a dodala, že sa cíti požehnaná. Zarážajúce je, že príspevok dostal viac ako 9700 lajkov a 2000 zdieľaní.

Napriek tomu, že Kayla pochádza z amerického štátu Oregon, kde je užívanie marihuany legalizované za všetkých okolností, vyvolala obrovský rozruch. Pochopiteľne, reakcie rozhorčených ľudí nenechali na seba dlho čakať:

  • ,,Nie som proti tráve, ale to, čo robíš je bezohľadné ohrozovanie. Je to akoby som si doma zapálil cigaretu s vlastnými deťmi.”
  • ,,Nie som žiadny doktor, ale som si istý, že pre novorodeniatko je vdychovanie hocičoho iného ako vzduchu pravdepodobne škodlivé.”
  • ,,Dobrý Bože. Fajn, som viac liberálny ako konzervatívny a podporujem zodpovednú legalizáciu, ale toto je zas*ane zvrátené!”

Samozrejme, našli sa aj takí, ktorí matke prejavili plnú podporu:

  • ,,A to vám nevadí, keď druhá maloletá vdychuje dym? Je to len cannabis…debilní idioti.”
  • ,,Milujem tento záber! Presne takto mi zapaľoval môj priateľ, keď som dojčila a, samozrejme, treba to robiť tak, aby ste bábätko nebuchli alebo mu podpálili jeho malé vlásky.

Najhoršie však je, že priamo s matkou drogu konzumuje aj samotné dieťa. Vedecké štúdie totiž dokázali, že látka prechádza do materského mlieka: ,,Všeobecná rada je, aby sa matky pri dojčení úplne vyhli požívaniu silne návykových látok, pretože tie môžu s materským mliekom prejsť priamo do bábätka. Týka sa to aj tehotenstva, kde je zasa prostredníkom pri prechode látok do plodu placenta. Po narodení totiž nejde len o samotné materské mlieko, ale aj o prostredie, v ktorom sa bábätko zdržiava. Najbežnejším rizikom je tu tabakový dym,” povedal Óscar García-Algar z nemocnice Hospital del Mar v Barcelone.

Fotku dojčiacej matky nájdete >>>TU<<< a >>>TU<<<!

Zdroj: thesun.co.uk, zzz.sk | Foto: Facebook, Instagram