Každá žena sníva svoj sen o úžasnej kariére už od útleho detstva. Budujeme svoje ideály a snažíme sa dosiahnuť vytúžený cieľ. Často je však cesta k spokojnosti tak kľukatá, že máme sto chutí to vzdať. Buďme k sebe úprimné, ponuku práce princeznej či rockovej hviezdičky na profesii nenájdeme, taktiež job lovca upírov a krotiteľky duchov môžeme pokojne vyškrtnúť zo zoznamu. Ale verte, na všetko ostatné rozhodne máte tie správne predpoklady!

Aj ja sa z času na čas hodím na vankúš s krokodýlimi slzami, ochutenými pocitom krivdy. Nepochopená a odmietaná. Keď však záchvat ľútosti a beznádeje prejde, viac-menej aj pre to, že si samú seba napríklad ako striptérku predstaviť neviem, prichádza pocit zlosti. Práve táto zlosť s príchuťou odhodlania (všetkým, čo hádžu polienka pod nohy) je časťou môjho hnacieho motora. Desiatky odmietnutí pre nedostatok praxe, prípadne toho či onoho. Nezabúdajte však na jednu dôležitú vec, že doučiť sa dokážete čokoľvek! A pokiaľ vaše profesné zameranie nie je tak špecifické, že na svete existuje len jediný zamestnávateľ, postavte sa, oprášte svoj ubolený zadok a bojujte ďalej. Vaša jazda sa len začína!

Keď ženy chcú, tak vedia

Keď ide o chlapa, dokážete spojiť všetky sily vesmíru, len aby skončil po vašom boku. Ste schopné hodiny googliť a vzdelávať sa v oblastiach, ktoré daný objekt zaujímajú. Robíte strategické posedenia s kamarátkami, kde riešite všetky aspekty a možnosti, ako zbaliť muža vašich snov. Konzultujete každý krok, tešíte sa z drobností, keď sa na vás usmeje alebo vám pochváli účes. Dokonca ste ochotné obliecť si tepláky a utekať do fitka, aby ste boli príťažlivejšie, aj keď ste kedysi nad posilkou len ohŕňali nosom. Väčšinou vedú všetky tieto kroky k úspechu a fešáka máte tam, kde ste chceli. Tak úprimne, robíte toľko aj pre dosiahnutie svojho pracovného sna?

Negatívne myslenie neprospieva nikomu, zbavte sa ho

Prečo? Jednoducho preto lebo! Negatívne myšlienky vymente za tie pozitívne. Ak neveríte v svoje schopnosti a sny, prečo by v ne mal veriť niekto iný? Či už túžite byť módna návrhárka, mať vlastnú kaviareň alebo sa stať obľúbenou autorkou ženských románov, niekde začať musíte. Aj keby to malo znamenať, že budete počas nočnej služby obracať hamburgery v obľúbenom reťazci, nevadí. Stále si nájdite čas na to posúvať sa k svojmu snu čo najbližšie. Premente voľný čas na cestu. Pri každom odmietnutí sa nezabudnite opýtať: ,,Prečo?” Vezmite si rady k srdcu a doplňte chýbajúce kúsky puzzle, aby ste raz mohli dostať celý obraz. Dnešná doba ponúka naozaj kopec možností, ako si jednoducho splniť svoje sny.

Nie je hriechom, ak sa o niečo pokúsite a neuspejete. Hriechom je, ak sa o nič nepokúsite!

História je plná ženských vzorov, ktoré vďaka obrovskému sebazapreniu a odhodlaniu premenili svoje sny v realitu. Napríklad taká Coco Chanel, ktorá pochádzala z chudobnej rodiny a po smrti matky sa ocitla aj so súrodencami v sirotinci. Neskôr pracovala ako radová šička či spievala po baroch šansón. Práve vďaka hudbe sa mladučká Gabriel dostala k vyššej spoločnosti a kapitál na otvorenie prvej dielne dostala od muža, ktorý ju miloval. Coco však nezaspala na vavrínoch a jej meno je dodnes spájané so ženským štýlom a eleganciou.

Evita Urbaníková, známa a obľúbená slovenská spisovateľka, ktorej cesta za úspechom nebola taktiež posiata lupienkami z ruží. Napriek všetkému je z nej dnes úspešná autorka a majiteľka knižného vydavateľstva Evitapress, ktoré založila v roku 2007. Na jej konte je viac ako 11 knižných titulov. Od roku 2015 vydáva vlastný ženský magazín a už onedlho uzrie svetlo sveta sfilmovaná verzia jej knižného bestselleru Všetko alebo nič.

Sestry Charlotte, Emily a Anne Brontëové to v živote taktiež nemali ľahké. Pochádzali z chudobnej rodiny a o matku prišli už v útlom veku. Otca mali natoľko konzervatívneho, že ich zatváral doma, a tak sestry trávili čas vymýšľaním príbehov. Každá z nich sa zapísala do dejín literatúry a ich diela sú dodnes inšpiráciou mnohých spisovateľov.  

Foto: hellogiggles.com, Giphy.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tatiana C.
Grafička, fotografka a hlavne dobrodružná povaha. Miluje knihy , dobrú hudbu a adrenalín. Zaujíma sa o témy vzťahov a .... Opýta sa za vás otázky ktoré sa hanbíte položiť. Verí že v jej článkoch nájdete odpovede, inšpiráciu a chuť skúsiť niečo nové.