Čaká vás v blízkej budúcnosti dôležitý pohovor, skúška na vysokej škole, zásadná porada v práci a cítite, že ste čím ďalej tým slabšia nielen psychicky, ale aj fyzicky? A presne v deň ,,D“ dostanete horúčku, bolí vás hrdlo natoľko že nedokážete rozprávať alebo silnú nádchu? Nie je to vždy len chyba slabej imunity a vašej nedostatočnej opatrnosti voči počasiu či podnebiu. Môže za to stres z nadchádzajúcej dôležitej životnej skúšky.

Stres vie poriadne zasiahnuť do života a zničiť vopred do bodky premyslené plány. Tlačítko ,,NO STRESS“ zatiaľ americký vedci síce neobjavili, no nasledujúce tipy vás zaručene zbavia nepríjemnej nervozity a posilnia ako vašu imunitu, tak i sebavedomie, aby ste náročné         dni zvládli žiarivá, krásna, vyžarujúca pozitívnu energiu a istotu.

Šport na nervy

Vybehnite von do krásnej blízkej prírody, kde sa nik nestará či bežíte ako srnka alebo roztopašné mláďa diviaka, vyjdite si s kamarátkou do posilňovne, zaskáčte na švihadle, ktoré doslova vybije prebytočnú energiu. Hlavne sa poriadne zapoťte, aby ste nadbytočnú slabosť vypudili z mysle aj z tela!

0dae47b50a768f26c1aae0bc8eb0247d

Absolútny relax

Ak sa potrebujete nabiť pozitívnou energiou, určite vám pomôže horúci kúpeľ s vonnou soľou, sviečkami a aromatickými lupeňmi. Vypnite na chvíľu, zabudnite na prekážky, ktoré vás čakajú a ponorte sa do príjemnej vône bezstarostnosti. Výbornou voľbou je i kvalitná masáž. Nezáleží na tom či bude od profesionálneho maséra alebo partnera, neexistuje lepší spôsob ako odbúrať napätie. Takto uvoľnená budete stopercentne pripravená a sústredená na dôležitý deň.

Nevyhnutný spánok

Veľmi dôležitou súčasťou je hlavne spánok! Ak aj do postele chodievate v neskorších hodinách, urobte dnes výnimku a doprajte svojmu telu oddych. Je to to najjednoduchšie, čo pre seba môžete urobiť. Pred spaním si môžete dať bylinkový čajík na prečistenie organizmu a hurá s chuťou do nového rána. Ďalšou alternatívou je aj meditácia, nájdite však tiché opustené miesto a vhodné inštrukcie podľa potreby.

Poistite sa pred dňom ,,D“ i zo zdravotného hľadiska! Skvelé sú recepty zo zázvoru, citrónový čaj alebo jednoducho med. To sú základné prevenčné liečivá pred prvými príznakmi krízového stavu vypätia.