Keď Victoria Beckham začne rozdávať rady ohľadom krásy, mali by ste sa začať poriadne sústrediť. Táto žena je totiž živým dôkazom toho, že vek je len číslo. V nedávnom rozhovore pre magazín “The Edit” topmodelka prisahá, že tajomstvo bezchybnej pleti začína v kuchyni. No, to už sme veru niekde počuli.

“Už roky mám svojho dermatológa, Dr. Harolda Lancera. Je naozaj úžasný a pomohol mi so všetkými problémami, ktoré som mala s pleťou,” hovorí Victoria. “Kedysi dávno som mala veľmi problematickú aknóznu pleť a on mi povedal: “Každý deň musíš jesť lososa,” a ja mu vravím: “Naozaj každý deň?” a on: “Áno, ako raňajky, obed alebo večeru. Musíš to jesť každý jedeň deň.”

vs-95

Prežúvať lososa každý deň sa môže zdať prehnané, až kým si neuvedomíte, že je to vlastne vedecky podložené. Losos a takisto aj iné tučné ryby sú totiž plné omega-3 mastných kyselín a vitamínov A a C. Nielenže pôsobia protizápalovo a pleť viditeľne zjemňujú, niekoľko vedeckých štúdií dokonca potvrdilo súvislosť medzi spotrebou rýb a zdravou pokožkou. Štúdia, ktorá bola publikovaná vo vedeckom časopise “European Journal of Dermatology” hovorí, že ľudia, ktorých strava je bohatá na ryby a zeleninu majú výrazne menej problematickú a aknóznu pleť. Iné štúdie hovoria o tom, že losos sám o sebe zabraňuje tvorbe akné.

Foto: Tumblr

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aduska
Vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera, Lady GaGa a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať.