O vlasoch sa hovorí ako o korune krásy. Hoci chce mať jedna vlasy dlhé, iná krátke, jedna prirodzené, ďalšia farbené, všetky ženy majú spoločnú túžbu – zdravé a lesklé vlasy. Niekedy je však tento cieľ veľmi ťažké dosiahnuť. Vidíte na vlasoch rozštiepené končeky alebo vám nevedia dorásť do vysnívanej dĺžky? Je to spôsobené najmä tým, že vlas je natoľko oslabený, až sa zlomí.

 

Čo všetko ničí vlasy?

Hororom pre vlasy nie je len počasie. Mráz ich vysušuje a často nám pri kontakte s oblečením elektrizujú. Slnko z nich vyťahuje farbu a, samozrejme, ich aj vysušuje, jednoznačne im však dáva zabrať aj teplo z kulmy, žehličky a fénu.

Nevravíme, že musíte začať vyznávať absolútnu prirodzenosť a vzdať sa svojich obľúbených vlniek alebo rovných vlasov. Sú však spôsoby, ako svojej korune krásy ušetriť aspoň trochu námahy. V lete im pomáha, ak ich skryjete pod slamený klobúk, pričom sa vám odvďačí aj pokožka hlavy či inokedy spálená pleť. Tesná gumička na noc nie je rovnako ideálna a tiež im neprospieva ani ak sú počas spánku mokré. Vlasy je dobré nechať občas len tak vyschnúť a nepoužiť fén.

Čo dokáže pomôcť?

Kokosový olej! Prírodný zázrak, ktorý používate na varenie alebo suchú pokožku. Do vlasov si pred umývaním vmasírujte lyžičku kokosového oleja, prípadne viac- podľa potreby. Aplikujte ho najmä na konce a prípadne aj do celej dĺžky vlasov. Vyhýbate sa korienkom, ktoré môžete mať neskôr zbytočne mastné. Zatiaľ sa osprchujte, umyte si zuby alebo dajte pleťovú masku, potom je potrebné umyť vlasy dvakrát šampónom a na záver použiť kondicionér alebo masku. Olej sa pokúste používať pred každým umývaním. Po čase totiž samy zistíte, že vlasy sú zdravšie a kokosovú kúru budete potrebovať už len raz čas.

Aké budú výsledky?

Vlasy budú zdravšie a lesklejšie. Ak už sú však veľmi zničené, nebojte sa dať jemne podstrihnúť. Vďaka kokosovému oleju bude vaša koruna krásy dobre vyživená a bude rásť omnoho rýchlejšie ako ste zvyknuté. Ako bonus sa vám budú česať oveľa ľahšie!

Foto: Pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.