Keď Martin Jakubec vydá nový hit, stane sa niekoľko vecí. Ľudia s hudobným či akýmkoľvek vkusom sú zhrození, hateri si k hodovej kačke dávajú ako prílohu nakladačky na jeho nový počin a slovenským poskytovateľom internetových pripojení sa bleskurýchle vypredá dátový balíček Senior. My sme, samozrejme, v prvej skupine, ale kačku máme radi, takže…

Novinku si rozoberieme v abecednom poradí, ktorá sa úplne náhodne zhoduje aj so stúpajúcim pohoršením z daného bodu:

Hudba

Akože fajn, cieľovku trafil, babičky na smrteľnej posteli, ktoré majú ešte ako – tak nabité baterky vo vreckovom rádiu, čerstvú plienku a chuť trošku prevetrať svoje chátrajúce kĺby a pri tom si predstavujú, aké by to bolo, keby mali o 40 rokov menej a Martinko by bol stále tak mladý. A aké by to bolo, keby šli na jeho koncert a práve ony by boli tie, ktorým by tento šťavnatý zajko s narastajúcim počtom lalokov na brade (Kuly, dobieha ťa!) podľahol.

jakubec1

Klip

Martin sa pri tvorbe riadil zrejme jednoduchým a účinným vzorcom:
1) dáme tam ženy, nejakú rýchlu mašinu, bude to pod mostom
2) ???
3) profit

Celý klip vyzerá ako zle zostrihané best of Kontrafaktu a Igora Kmeťa, ibaže oni to akosi tak viac vedia alebo skrátka vedia. Sushi chutí super, kapustnica tiež, Aperol Spritz tiež, lenže keď sa to zmieša dokopy, dopadne to zle. Asi ako grcka nový klip Martina Jakubca.

Prečo sú v klipe motorky? Počuli ste už, aby niekto motorkárovi povedal “dupni na to”?

jakubec2

Outfit

Jeden z komentujúcich na YouTube napísal “ten pocit, keď ti ťahá na 50 a snažíš sa poslednými silami držať mladosti.” Martin odpísal “Zomri”. No, radšej zomrieť, ako sa pozerať na toto.

To, čo na seba Martin navliekol, by sa dalo nazvať ako športovo elegantný outfit na undergroundové posedenie v priemernej slovenskej vsi, vo veľkej zasadačke obecného úradu, kde sa podávajú jaternice a guláš, akurát niekto naivne očakáva aj nejaký ten biely prášok na stole.

Vážne, ser už na Kontrafakt, obliecť sa ako Ego, ak nemáš jeho postavu, je skrátka prepadák. Oversized veci sú in, takže cardigan je fajn pokus, ale, preboha, biela košeľa po kolená?! Celé to vyzerá, akože chceš byť strašne in, len si potom spomenieš, že väčšina obecenstva chodí na koncerty v naftalínom zasmradených kostýmčekoch, tak to musíš zjemiť košeľou, nech nie si za úplného vyvrheľa.

K tomu, čo na seba navliekli tanečnice v pozadí sa ani nevyjadrujeme. Pôvodná tanečná skupina pravdepodobne odvolala účasť v klipe a tak sa tri zo štyroch náhodne odchytených dievčat zhodli aspoň na teniskách. Jedna to pokašlala úplne a obula si iné tenisky ako zvyšné devy, ale dobré pre ňu, vyzerá najlepšie.

jakubec3

Áno, áno… ideme zomrieť.

Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Móric
Možno potomok dobrodruha a spisovateľa. A možno nie. Meno suchára, no nemá to rád suché. Neprofesionálne platonicky zamilovaný do kolegyne Loly. Ibaže Lolou sa môže ľahko stať každá okoloidúca s úsmevom a dlhými vlasmi.